Play-off první hokejové ligy zahájily výhry favoritů

První zápasy čtvrtfinále play-off hokejové ligy skončily vítězstvím papírových favoritů, kteří měli výhodu domácího prostředí. Nejtěžší práci mělo z kvarteta nejlepších týmů po základní části Ústí nad Labem, které udolalo Jihlavu až v prodloužení. Druhé zápasy se hrají v pondělí.

Mezi nejzajímavější budou patřit souboje mezi Chomutovem a Brnem

Jihlavská Dukla přitom na ledě druhého mužstva dlouhodobé soutěže vedla už o dva góly, Severočechům se však třemi brankami z přesilovek podařilo utkání otočit. Vítězný gól zaznamenal před rekordní ústeckou návštěvou sezony 5720 diváků v 63. minutě obránce Houdek.

Ještě více fanoušků, téměř šest tisíc, bylo zvědavo na vstup do play off vítěze základní části Hradce Králové. Východočeši šli v utkání s ostravskou Sarezou do vedení už po 28 sekundách, ale o náskok za minutu a půl přišli. Na začátku druhé třetiny se pak trefil z velké dálky domácí obránce Koma, a i když si v dalším průběhu oba celky vytvářely slibné šance, uklidnil Hradec až minutu před koncem brankou kapitán Roubík.

Velký boj přinesl duel Chomutova s Kometou Brno, v kterém měli střelci na obou stranách minimum času a prostoru, a tak branky padaly jen v přesilovkách. Domácí poslal do vedení Šíp, ale Lhotský brzy vyrovnal. Těsně před přestávkou vstřelil Polodna druhý gól Chomutova a v 26. minutě Chatrnúch přidal třetí, ovšem za dvě minuty ve dvojnásobné přesilovce zaznamenal brněnský Hruška kontaktní branku. V poslední desetiminutovce hosté postupně přebírali iniciativu, ale v power play naopak zpečetil vítězství Chomutova svou druhou trefou v zápase Šíp.

Nejvýraznějším výsledkem skončilo utkání Mladé Boleslavi s Třebíčí. Domácí vyhráli vysoko 7:0 přesto, že dosud v sezoně s Horáckou Slavií třikrát prohráli a pouze jedinkrát se radovali z vítězství. Dva góly dnes vstřelil Gulaši.

První hokejová liga - čtvrtfinále, 1. zápasy:
Hradec Králové - Sareza Ostrava 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
Branky: 1. Diviš, 23. Koma, 60. Roubík - 3. Badžo. Rozhodčí: T. Würtherle - Bejček, Mašek. Vyloučení: 6:9. Bez využití. Diváci: 5936. Stav série: 1:0.
Chomutov - Kometa Brno 4:2 (2:1, 1:1, 1:0)
Branky: 12. a 60. Šíp, 20. Polodna, 26. Chatrnúch - 15. Lhotský, 28. R. Hruška. Rozhodčí: Pešina - Polónyi, Kreuzer. Vyloučení: 10:10, navíc Révai (Chomutov) 10 min. Využití: 3:2. Diváci: 3270. Stav série: 1:0.
Ústí nad Labem - Jihlava 3:2 v prodl. (0:1, 1:1, 1:0 - 1:0)
Branky: 35. Slížek, 46. T. Martinec, 63. Houdek - 15. Vlk, 25. P. Kaňkovský. Rozhodčí: Fraňo - Jelínek, Šmíd. Vyloučení: 9:11. Využití: 3:1. Diváci: 5720. Stav série: 1:0.
Mladá Boleslav - Třebíč 7:0 (2:0, 3:0, 2:0)
Branky: 15. a 25. Gulaši, 18. Rozsíval, 22. Eiselt, 30. Nouza, 41. Gombár, 48. Šindel. Rozhodčí: Hodek - Svoboda, Lhotský. Vyloučení: 8:8. Využití: 4:0. Diváci: 2700. Stav série: 1:0.