Favorité první ligy nezaváhali ani podruhé

Ani ve druhých čtvrtfinálových zápasech první hokejové ligy nikdo z favoritů nezavázal. Hradec Králové, Ústí nad Labem, Mladá Boleslav i Chomutov si v domácím prostředí připsaly v sériích na čtyři vítězství druhé výhry a ve čtvrtek se pokusí uspět i na ledě soupeřů.

Vítězové základní části z Hradce porazili Ostravu 5:2, cesta k výhře je stála mnoho sil. Hosté značně přitvrdili a v polovině zápasu dokonce drželi nerozhodný stav 2:2. Po dvou gólech vítězů dali před zraky 5000 diváků Roubík a Fořt.

Ještě větší návštěvu, 5690 lidí, přilákal zápas Ústí nad Labem s Jihlavou, který domácí zvládli lépe než v neděli. Severočechům se tradičně dařily přesilovky a také díky třem využitým početním výhodám vyhráli 5:2.

Významnou roli hrály přesilovky také v duelu Chomutova s Kometou Brno, která prohrála 1:3. Tu nejvýraznější početní výhodu, v níž hrálo minutu a půl v pěti proti třem, Brno v první třetině promarnilo. Naopak Černý v nástupu do druhé dvacetiminutovky a Mikšovic ve 35. minutě dostali Chomutov do dvoubrankového vedení. Martínek, chomutovský odchovanec v dresu Komety, sice ve 43. minutě snížil, ale domácí měli i poté hru pod kontrolou.

Rozdílem dvou branek zvítězila také Mladá Boleslav nad Třebíčí (4:2). Domácím skvěle vyšel vstup do utkání a už v 7. minutě vedli 2:0 po gólech Lipiny a Paroulka. Když pak na začátku druhé části překonal nejistého Luňáka střelou po ledě Sedlák, bylo jasné, že Boleslav ve čtvrtfinálové sérii dokráčí ke druhému vítězství. Vedení domácích pak upevnil v polovině zápasu gól Lipiny ve dvojnásobné přesilovce. Hosté se ke slovu dostali až v závěrečné části, kdy Středočeši značně polevili.

První hokejová liga - čtvrtfinále play-off:
Hradec Králové - Sareza Ostrava 5:2 (2:1, 1:1, 2:0)
Branky: 4. a 53. Roubík, 12. a 60. Fořt, 32. Šinágl - 14. Valušiak, 26. Svačina. Rozhodčí: Kubeš - Hejduk, Křivský. Vyloučení: 6:12, navíc Klimek 10 min. a Ovšák (oba Ostrava) 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:1. Diváci: 5000.
Stav série: 2:0.
Chomutov - Kometa Brno 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)
Branky: 22. Černý, 35. Mikšovic, 55. Jíra - 43. Martínek. Rozhodčí: Šír - Guth, Rittich. Vyloučení: 9:8, navíc Staněk, Mikšan (Brno) oba 10 min. Využití: 2:1. Diváci: 3015.
Mladá Boleslav - Horácká Slavia Třebíč 4:2 (2:0, 2:0, 0:2)
Branky: 5. a 31. Lipina, 7. Paroulek, 22. Sedlák - 43. Buček, 55. Přibyl. Rozhodčí: Trombík - Barterem, Koliba. Vyloučení: 8:7, Využití: 2:2. Diváci: 2400.
Ústí nad Labem - Dukla Jihlava 5:2 (3:2, 0:0, 2:0)
Branky: 6. Slížek, 10. Grof, 11. Ivan, 54. Micka, 60. Hořava - 8. Lukáš, 20. Duben. Rozhodčí: Jebavý - Hauser, Rozlílek. Vyloučení: 6:5, navíc Morava a Fiedler (Jihlava) oba 10 min. Využití: 3:2. Diváci: 5690.