V první hokejové lize ztratil body už i Chomutov

Hokejisté Chomutova přišli ve čtvrtém kole jako poslední z prvoligových týmů o body. V Mladé Boleslavi ve středu vydřeli vítězství 4:3 až v prodloužení, ale díky lepšímu skóre uhájili vedoucí příčku skupiny Západ před Havlíčkovým Brodem. Ten zdolal Kadaň 4:1. Ve východní části soutěže zůstala v čele ostravská Sareza.

Jakub Trefný z Chomutova - ilustrační foto

Havlíčkobrodští hokejisté se po čtvrté výhře v sezóně dotáhli v tabulce první ligy na vedoucí Chomutov. Odpor Kadaně zlomili ve druhé třetině a zvítězili 4:1. Fyzicky zdatná Kadaň ale neprodala kůži lacino a za stavu 1:1 měla ve druhé dvacetiminutovce dvě obrovské šance. Trefil se však na druhé straně Kubeš a další dva Jihočeši v domácích řadách Kreuzer s Holcem vítězství Rebelů pojistili.

Mladá Boleslav podlehla na svém ledě Chomutovu až po prodloužení. Po bezbrankové úvodní třetině se jako první radovali Severočeši. V polovině zápasu po návratu z trestné lavice ujel Ťupa a blafákem do bekhendu překonal Šindeláře. Krátce nato po chybě hostující obrany ujel Mertl a zamířil přesně mezi Hořčičkovy betony. Z vyrovnání se však Mladá Boleslav dlouho neradovala, neboť Boušek nadvakrát protlačil puk do branky.

Do třetí části vstoupili domácí s velkým odhodláním, puk se při přesilovce odrazil k nepokrytému Gombárovi a bylo vyrovnáno. Do vedení šli však i potřetí Chomutovští, když se v početní výhodě při závaru před Šindelářem nejlépe zorientoval Kostourek. Další odpověď si připravil podruhé v zápase Mertl a vynutil si prodloužení. V něm při přesilovce Revay napálil puk od modré přesně k tyči.

Hradec podlehl Vrchlabí

Ve východočeském derby šli sice domácí hned v první minutě do vedení, ale nakonec si ani napotřetí body do tabulky nepřipsali. Na začátku druhé třetiny sice nejprve domácí brankář Dušek vychytal Plodka, ale ve 31. minutě byl na střelu hostujícího Horčičky krátký. Ve 37. minutě šli hosté do vedení po první brance Tvrdka. Tři minuty před koncem tentýž hráč po objetí hradecké branky vstřelil svou druhou branku a definitivně pohřbil naděje domácích na body.

Beroun nestačil na domácí Most a prohrál 3:2. Skóre otevřel v první třetině v přesilové hře domácí Koláček, na jehož gólu se asistencí podílel i brankař Slipčenko. I ve druhé části padla jediná branka a opět ji vstřelili domácí. Minutu před druhou sirénou prostřelil v přesilovce Nováka Rindoš.

Na začátku třetího dějství snížil Šulčík, ale dvoubrankové vedení vrátil Mostu v další početní výhodě Metlička. V závěru hosté po chybě v domácích řadách opět zdramatizovali závěr brankou Novotného. Při pokusu o vyrovnání Berounští Medvědi faulovali a znemožnili si tak možnost závěrečného tlaku.

Třebíč nestačila na Ostravu

Zápas byl dlouho vyrovnaný a nad všemi útočníky dominovali oba gólmani. Až ve 31. minutě byl ve vyložené šanci faulován Sochorek, který z trestného střílení poslal Sarezu do vedení. Na začátku závěrečného dějství hosté zvýšili a domácí stihli v 50. minutě výsledek pouze zkorigovat.

Havířov zdolal Šumperk 4:2 a bodově se dotáhl na vedoucí Ostravu. Do konce druhé třetiny byli pány na ledě domácí Panteři. Zásluhou přesilovkové trefy Peštuky, dorážky Zdeňka a perfektní kombinace prvního útoku, zakončené přesnou trefou Zdráhala, vedli pak až o tři branky. Draci snížili dvě minuty před koncem třetiny zásluhou Antonoviče a do poslední části vtrhli s větší vervou než domácí.

Ti najednou kupili chybu za chybou. Po nevyužité dvojnásobné přesilovce snížil Bařica a Havířovští znervózněli. Klid na hokejky jim ale přinesl ve dvojnásobné početní výhodě Seman, který trefil skulinku nad Cihlářovým ramenem.

Jihlava deklasovala prostějov 7:3

Šok z úvodu utkání, kdy v 19. sekundě dostal Bakus jihlavské do vedení a brzy nato zvýšil Rytnauer, ze sebe domácí nestřásli v průběhu celého zbytku utkání. Hosté byli lepší po bruslařské i technické stránce, pozoruhodný byl čistý hattrick Rytnauera. Poslední třetina už připomínala jihlavskou exhibici. Domácím nepomohla ani změna brankáře, když ve 45. minutě vystřídal Daněček Štůralu.

Kometa Brno pdolehla na domácím ledě Olomouci 1:2 po prodloužení. Kometa si v první třetině vytvořila tlak zejména díky přesilovkám a v 11. minutě jednu z nich využil dorážkou Dlouhý. Další šance však už nevyužila a ve druhé třetině vyrovnal krásnou střelou Tomajko. Hra pak upadla do průměru a dospěla až do prodloužení. Tam využil dvojnásobnou přesilovku hostující Kříž. Kometa doma ještě ani jednou nevyhrála.

Výsledky - 4. kolo:
Skupina Východ:
Havířov - Šumperk 4:2 (1:0, 2:1, 1:1)
Branky: 17. Peštuka, 23. Zdeněk, 35. Zdráhal, 51. Seman - 39. Antonovič, 48. Bařica. Rozhodčí: Mikula - Jureček, Pala. Vyloučení: 11:11, navíc Hajas (Šumperk) 10 min. Využití: 2:1. Diváci: 1151.
Kometa Brno - Olomouc 1:2 po prodl. (1:0, 0:1, 0:0 - 0:1)
Branky: 11. Dlouhý - 33. Tomajko, 63. Kříž. Rozhodčí: Jeřábek - Hejduk, Křivský. Vyloučení: 6:9, navíc Gýna 10 min., Padělek 5 + do konce - Davídek, Žajgla, Meidl všichni 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 3675.
Prostějov - Jihlava 3:7 (0:2, 1:2, 2:3)
Branky: 33. Kotásek, 51. Kundrát, 59. Bartoň - 5., 26. a 37. Rytnauer, 1. a 47. Bakus, 42. Staněk, 45. Říha. Rozhodčí: Husička - Bryška, Chytil. Vyloučení: 7:11. Využití: 2:2. Diváci: 1500.
Třebíč - Sareza Ostrava 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)
Branky: 50. Čech - 32. Sochorek z tr. střílení, 45. Najdek. Rozhodčí: Skoupý - Brabec, Klein. Vyloučení: 2:10, navíc Najdek (Ostrava) 10 min. osobní trest. Bez využití. Diváci: 1430.
Skupina Západ:
Havlíčkův Brod - Kadaň 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
Branky: 5. Borůvka, 28. Kubeš, 35. Kreuzer, 59. Holec - 12. Derfler. Rozhodčí: Kubeš - Guth, Špryngel. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. Diváci: 1300.
Mladá Boleslav - Chomutov 3:4 po prodl. (0:0, 1:2, 2:1 - 0:1)
Branky: 33. a 56. Mertl, 43. Gombár - 30. Ťupa, 35. Boušek, 49. Kostourek, 65. Revay. Rozhodčí: M. Fraňo - Svoboda, Zavřel. Vyloučení: 7:11. Využití: 1:2. Diváci: 783.
Hradec Králové - Vrchlabí 1:3 (1:0, 0:1, 0:2)
Branky: 1. Roubík - 37. a 57. Tvrdek, 31. Horčička. Rozhodčí: Würtherle - Bejček, Kabourek. Vyloučení: 4:7. Využití: 0:1. Diváci: 2065.
Most - Beroun 3:2 (1:0, 1:0, 1:2)
Branky: 11. Koláček, 39. Rindoš, 46. Metlička - 42. Šulčík, 56. Novotný. Rozhodčí: Jebavý - Rozlílek, Sichrovský. Vyloučení 8:11. Využití 3:1. Diváci: 410.