Hokejisté Chomutova vedou v první lize už o čtyři body

Hokejisté Chomutova porazili v severočeském derby Kadaň na jejím ledě 6:3 a zvýšili svůj náskok v čele prvoligové skupiny Západ na čtyři body. Druhá Mladá Boleslav si připsala bod za porážku v Hradci Králové 2:3 po samostatných nájezdech. Vedoucí tým východní části Kometa Brno otočila skóre zápasu s Třebíčí a vyhrála 5:2.

Radost hokejistů Chomutova.

Souboj dvou favoritů první hokejové ligy rozhodly až samostatné nájezdy, v nichž slavil úspěch Hradec Králové. V normální hrací době skórovali pouze dva hráči. Mladé Boleslavi zajistil dvakrát vedení Eiselt, ale Koudelka na jeho branky vždy odpověděl. Prodloužení si vynutil v 54. minutě. V samostatných závěrečných nájezdech muselo jet celkem devět dvojic hráčů, než se rozhodlo o druhém bodu. Vítěze určil gól domácího obránce Karlíčka.

Hokejisté Chomutova rozhodli derby na ledě Kadaně třemi góly ve druhé polovině zápasu a potvrdili pozici nejlepšího mužstva soutěže. Hattrickem se blýskl útočník Kostourek, který dal první i poslední gól zápasu. Kadaň dala všechny tři branky v přesilovkách.

Kometa po dvou porážkách konečně zabrala. Sice ve 4. minutě inkasovala v oslabení z hole třebíčského Obdržálka, ale dvěma góly v polovině utkání vývoj otočila. Trefili se Barus a Klimt. Fatální chyba hostů při přesilovce v 45. minutě nabídla samostatný nájezd Černému a ten se svou dokonalou kličkou nemýlil. Kometa pak bez problémů dokráčela k vítězství, když se do Luňákovy sítě trefili ještě Staněk a Klimt.

Jihlava deklasovala Ostravu 9:3

Hokejisté Dukly Jihlava deklasovali v první lize překvapivě druhý tým skupiny Východ Sarezu Ostrava 9:3. Po dvou brankách dali Čachotský a Rytnauer, který v 58. minutě vstřelil devátý gól domácích. Diváci se pak dožadovali desáté trefy, ale místo toho hosté snížili zásluhou Svačiny.

Druhý nejhorší tým soutěže začal v Havířově nečekaně dobře a v první třetině Prostějov dvakrát vedl. Domácí tahali za kratší konec, ale na branky Vrby i Mikšovského dokázal odpovědět vždy Hulva. Rozhodnutí přinesla třetí část a paradoxně přesilovka hostů, ve které ujel Velecký a precizním bekhendovým blafákem dal vítěznou branku. Vedení Havířova pak ještě pojistil v přesilovce Škoda. Hosté zkusili power play, ale ta už na výsledku nic nezměnila.

Pro favorizovaný olomoucký tým byl Šumperk snadným soustem. Hosté sice mohli jít do vedení, hráli skoro dvě minuty přesilovku 5:3, ale naložili s ní velmi špatně. Domácí potom otevřeli skóre, když Bordowského ránu dorazil za záda brankáře Lva Ondrušek. Vedení 3:0 po první třetině zařídili v přesilovce Meidl a v 16. minutě dorážkou Ministrovy střely Bordowski. Hosté se poprvé trefili až v polovině utkání, kdy v přesilovce tečoval ránu od modré Ivan. Olomouc však dokázala rychle odpovědět pěknou ranou Ministra a dvěma góly svátečního střelce obránce Bartoně. Hosté už jen korigovali zásluhou Antonoviče.

Vrchlabí vyšel výborně vstup do utkání, když je už ve 3. minutě dostal do vedení Nosek. Na další branku diváci nečekali dlouho; o necelé čtyři minuty později totiž vrchlabské publikum rozjásal Špaček povedenou kličkou do bekhendu. Hosté však rychle odpověděli a po půlminutě snížili, autorem branky byl Výborný po přesné trefě nad lapačku. Tento stav změnil až dvě sekundy před závěrečným hvizdem Rýgl, který do prázdné branky upravil na konečných 3:1.

V nepříliš pohledném zápase dostal Most do vedení v první třetině Kudrna, když využil závaru před domácím gólmanem Suchanem. Po bezbrankové druhé třetině se skóre měnilo až v 52. minutě a znovu ve prospěch Severočechů. Po Kockově trefě pak uzavřel účet Postl. Mostečtí hokejisté ukončili sérii pěti porážek a udrželi si naději na play off.

Kadaň - Chomutov 3:6 (2:1, 1:3, 0:2)
Branky: 16. Vrtek, 18. Poživil, 33. Chyba - 15., 25. a 54. Kostourek, 30. Heinisch, 40. Bombic, 43. Jíra. Rozhodčí: Blecha - Dančišin, Matějček. Vyloučení: 7:13, navíc Veverka (Kadaň) 10 min. Využití: 3:1. Diváci: 800.
Vrchlabí - Beroun 3:1 (2:1, 0:0, 1:0)
Branky: 3. Nosek, 7. Špaček, 60. Rýgl - 7. Výborný. Rozhodčí: Jebavý - Podrazil, Žídek. Vyloučení: 7:4, navíc Lukačovič (Beroun) 10 min. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 1349.
Kometa Brno - Třebíč 5:2 (0:1, 2:0, 3:1)
Branky: 32. a 59. Klimt, 27. Barus, 45. Černý, 47. Staněk - 4. Obdržálek, 55. Dolníček. Rozhodčí: Šír - Kašík, Trunečka. Vyloučení: 12:11, navíc Zahradník (Třebíč) osobní trest 10 min. Využití: 2:1. V oslabení: 1:1. Diváci: 4889.
Hradec Králové - Mladá Boleslav 3:2 po sam.nájezdech (0:1, 1:0, 1:1 - 0:0)
Branky: 34. a 54. Koudelka, rozhodující sam. nájezd Karlíček - 15. a 42. Eiselt. Rozhodčí: Froněk - Bertlík, Šerý. Vyloučení: 2:2, navíc Lukáč (Boleslav) 10 min. Bez využití. Diváci: 2036.
Jihlava - Sareza Ostrava 9:3 (4:0, 2:1, 3:2)
Branky: 26. a 54. Čachotský, 42. a 58. Rytnauer, 4. Míka, 6. Hanzal, 6. Suk, 17. Říha, 39. Kuchyňa - 34. Boháč, 44. Bokroš, 59. Svačina. Rozhodčí: Hribík - Rittich, Špringl. Vyloučení 9:12, navíc M. Krupka (Jihlava) 10 min. Využití 6:1. V oslabení 1:0. Diváci: 1230.
Olomouc - Šumperk 6:2 (3:0, 2:1, 1:1)
Branky: 38. a 51. Bartoň, 6. Ondrušek, 14. V. Meidl, 16. Bordowski, 35. Ministr - 29. Ivan, 54. Antonovič. Rozhodčí: Mikula - Barteček, Koliba. Vyloučení: 9:7 Klejna (Šumperk) 10 min. Využití: 2:1. Diváci: 530.
Havířov - Prostějov 4:2 (2:2, 0:0, 2:0)
Branky: 15. a 20. Hulva, 46. Velecký, 56. Škoda - 12. Vrba, 18. Mikšovský. Rozhodčí: Kočí - Poruba, Vengřín. Vyloučení: 4:9. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 628.
Havlíčkův Brod - Most 0:3 (0:1, 0:0, 0:2)
Branky: 12. Kudrna, 52. Kocek, 55. Postl. Rozhodčí: Hradil - Brabec, Klein. Vyloučení: 5:9. Využití: 0:1. Diváci: 1100.