Hokejisté Mladé Boleslavi zvýšili náskok v prvoligové tabulce

Mladá Boleslav zvýšila náskok v čele skupiny Západ první hokejové ligy na sedm bodů. V sobotu na vlastním ledě porazila Vrchlabí 4:0 a využila zaváhání druhého Chomutova, který prohrál s Havlíčkovým Brodem 2:3. Ve východní skupině vede stále o pět bodů brněnská Kometa.

Ilustrační foto

Mladoboleslavští hokejisté potvrdili pozici nejlepšího týmu první hokejové ligy a zahájili dnešní oslavy 100 let hokeje ve městě snadnou výhrou nad Vrchlabím. Středočeši neinkasovali, sami dali dva góly z trestných střílení a zvítězili 4:0.

V úvodní třetině nejprve po úniku v oslabení nechytatelně zakončil Mikulík a dvougólové vedení zajistil domácím po návratu z trestné lavice Nouza.

Svěřenci bývalého reprezentanta Kaňkovského navázali na svůj výkon i v prostředním dějství a ve 28. minutě při početní nevýhodě po faulu na svou osobu nekompromisně proměnil trestné střílení Král. Poslední slovo měli domácí ve 43. minutě, kdy dostali podruhé v utkání výhodu nájezdu. Zodpovědnost vzal na sebe tentokrát Rod a zakončil přesně mezi Hylákovy betony.

V Chomutově loupil Havlíčkův Brod

Chomutovští hokejisté potvrdili, že momentálně hrají ve velké křeči. Po odchodu trenéra Kýhose do Brna se jeden z favoritů první ligy stále hledá, dnes si z jeho ledu odvezl všechny tři body Havlíčkův Brod za výhru 3:2.

Domácí byli v zápase aktivnější, ale v rozhodujících momentech selhali v koncovce. Za stavu 2:1 pro Chomutov to přitom už vypadalo, že Severočeši směřují za vítězstvím, Havlíčkův Brod ale během dvou minut otočil skóre a překvapivé vítězství uhájil.

Na šumperském ledě to vůbec nevypadalo na souboj týmů z opačných pólů tabulky. Draci, podporovaní hlučným publikem, drželi s favoritem po celé utkání krok a k vidění byl dramatický a atraktivní hokej.

Šumperk v třetí třetině v přesilové hře vyrovnal na 2:2 a při následném tlaku zahodil několik vyložených šancí. Naopak hosté se svými příležitostmi naložili lépe a utkání zlomili dvěma góly v rozmezí pouhých devíti sekund. Draci pak sáhli ke hře bez brankáře a opět několikrát ohrozili brněnského Jarinu, skóre se už ale nezměnilo.

První hokejová liga - 37. kolo
Skupina Východ
Šumperk - Kometa Brno 2:4 (1:1, 0:1, 1:2)
Branky: 8. Ambruz, 43. Galvas - 11. Barus, 23. Klimt, 56. Zubíček, 56. Vostřák. Rozhodčí: Blecha - Kašík, Trunečka. Vyloučení: 7:6, navíc Staněk (Brno) 10 min. Využití: 1:3. Diváci: 2020.
Jihlava - Havířov 6:3 (3:1, 1:0, 2:2)
Branky: 7. a 47. z trest. střílení Bakus, 4. Míka, 19. Suk, 29. M. Krupka, 60. Hradecký - 8. Velecký, 48. Hulva, 52. Seman. Rozhodčí: Skoupý - Brabec, Klein. Vyloučení: 6:7. Využití: 2:0. V oslabení: 1:1. Diváci: 1840.
Sareza Ostrava - Olomouc 1:7 (0:4, 1:2, 0:1)
Branky: 37. Vajda - 2. a 8. Vyrůbalík, 3. a 9. Ministr, 33. Žajgla, 37. Janečka, 53. Bordowski. Rozhodčí: Šír - Poruba, Vengřín R. Vyloučení: 8:8, navíc Všetečka 10 min. Bez využití. Diváci: 822.
Třebíč - Prostějov 2:4 (0:0, 1:3, 1:1)
Branky: 40. Dolníček, 57. Zahradník - 21. Piecha, 28. Mikšovský, 33. Kotásek, 58. Pavelek. Rozhodčí: Kubeš - Kis, Špringl. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:0. Diváci: 2250.
Beroun - Kadaň 4:5 (1:2, 3:2, 0:1)
Branky: 40. a 40. Výborný, 1. Šinágl, 33. Slížek - 4. Fábry, 10. Polanský, 24. Fink, 39. Kadlec, 43. Hlusička. Rozhodčí: Souček - Dančišin, Matějček. Vyloučení: 3:6. Bez využití. Diváci: 1050.
Mladá Boleslav - Vrchlabí 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)
Branky: 13. Mikulík, 18. Nouza, 28. Král z tr. střílení, 43. Rod z tr. střílení. Rozhodčí: Lacina - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 14:11, navíc Mikulík - Jech oba 5 min. a do konce utkání. Bez využití. V oslabení: 2:0. Diváci: 2428.
Chomutov - Havlíčkův Brod 2:3 (0:0, 2:1, 0:2)
Branky: 24. Domin, 38. Charousek - 30. P. Jelínek, 52. Borovanský, 54. Třetina. Rozhodčí: Jebavý - Šmíd, D. Jelínek. Vyloučení: 6:9, navíc Holec (H. Brod) 10 min. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 1650.
Most - Hradec Králové 4:3 po sam. nájezdech (0:1, 3:1, 0:1 - 0:0)
Branky: 33. Nosek, 35. Gergel, 37. Urban, rozhodující nájezd Martínek - 7. a 26. Roubík, 59. Kadlec. Rozhodčí: Jílek - Rozlílek, Sichrovský. Vyloučení: 8:8. Využití: 1:1. Diváci: 487.