Šest z osmi zápasů první hokejové ligy skončilo až po nájezdech

Hned šest ze sobotních osmi zápasů 28. kola první hokejové ligy rozhodly samostatné nájezdy. Rozstřel absolvovaly i čtyři nejlepší týmy tabulky. Ústí nad Labem díky tomu stáhlo o jeden bod náskok vedoucí Komety Brno. Lídr prohrál po nájezdech 2:3 v Berouně a vede o tři body před svými rivaly ze severu Čech, kteří v rozstřelu naopak zvítězili 4:3 v Třebíči.

Berounští se proti favoritovi vypjali k velkému výkonu a kromě druhé třetiny byli Kometě více než vyrovnaným soupeřem. Do vedení šli domácí v 7. minutě po střele Slížka, ale ve druhé části se začala karta pomalu obracet. Nejprve vyrovnal Brabenec a po nahrávce Švagrovského se trefil pod břevno Černý.

V berounské brance podal výborný výkon gólman Altrichter a právě on byl byl klíčovým mužem pro samostatné nájezdy. Ještě předtím však vyrovnal Eberle, který se zasloužil i o rozhodující gól v nájezdech. Spolu s ním se trefil i veterán Nedvěd, Altrichter vychytal pokusy Černého i Polodny.

Třebíčští hokejisté potřetí za sebou prohráli po samostatných nájezdech. V duelu s favorizovaným Ústím sice po dvou třetinách vedli, ale hosté dokázali během sedmi minut třetí třetiny dvoubrankové manko smazat. Druhý bod pak Lvům zajistil v nájezdech Němeček.

Ústí se tak odpoutalo na rozdíl jednoho bodu od třetího Vrchlabí, jež hostilo čtvrtý Chomutov. Severočeši díky dvěma proměněným nájezdům Míky na ledě soupeře zvítězili 2:1.

První liga - 28. kolo:
Poruba - Havlíčkův Brod 1:2 po sam. nájezdech (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0)
Branky: 46. Najdek - 58. Borůvka, rozhodující nájezd Němec. Rozhodčí: Smeták - Poruba, Vengřín. Vyloučení: 3:7, navíc Kubeš (H. Brod) 10 min. Bez využití. Diváci: 723.
Havířov - Hradec Králové 5:4 po sam. nájezdech (1:1, 1:1, 2:2 - 0:0)
Branky: 5., 52. a 55. Sikora, 25. Piecha, rozhodující nájezd Zeliska - 6. Koudelka, 32. Luštinec, 47. Kadlec, 50. Nedorost. Rozhodčí: Husička - Mana, Váňa. Vyloučení: 4:9, navíc Lojek (Havířov) 10 min. Využití: 2:1. Diváci: 858.
Kadaň - Olomouc 2:1 po sam. nájezdech (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 11. Zika, rozhodující nájezd Balázs - 39. Smejkal. Rozhodčí: Lacina - Flégl, Šperl. Vyloučení: 9:10. Využití: 1:1. Diváci: 240.
Jihlava - Chrudim 6:3 (3:1, 1:2, 2:0)
Branky: 9. a 53. Suk, 11. a 48. Rytnauer, 18. Hodek, 29. Bakus - 11. Martinec, 29. Král, 37. Šeda. Rozhodčí: Přikryl - Kašík, Trunečka. Vyloučení: 7:6. Bez využití. V oslabení 0:1. Diváci: 1671.
Beroun - Kometa Brno 3:2 po sam. nájezdech (1:0, 0:2, 1:0 - 0:0)
Branky: 47. a rozhodující nájezd Eberle, 7. Slížek - 30. Brabenec, 33. Černý. Rozhodčí: Petružálek - Hynčica, Mašek. Vyloučení: 7:8. Bez využití. Diváci: 1550.
Třebíč - Ústí nad Labem 3:4 po sam. nájezdech (1:1, 2:0, 0:2 - 0:0)
Branky: 14. Sojčík, 28. Burian, 35. Stejskal - 7. Pojkar, 44. Špirko, 48. Janků, rozhodující nájezd Němeček. Rozhodčí: Skoupý - Brabec, Chocholouš. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 1410.
Benátky nad Jizerou - Most 4:2 (1:1, 2:1, 1:0)
Branky: 37. a 58. Dušek, 13. Kopic, 36. Lukáč - 8. Machulda, 40. Černý. Rozhodčí: J. Jílek - Brejcha, Šmíd. Vyloučení: 9:9. Využití: 1:1. Diváci: 402.
Vrchlabí - Chomutov 1:2 po sam. nájezdech (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 28. Beck - 35. Fábry, rozhodující nájezd Míka. Rozhodčí: Souček - Beneš, Štofa. Vyloučení: 5:5, navíc Tauš (Chomutov) 10 min. Bez využití. Diváci: 1780.