Chomutov po pěti porážkách zakončil základní část výhrou

Hokejisté Ústí nad Labem vyhráli základní část první ligy s náskokem jedenácti bodů před Chomutovem. Ve 30. kole v pondělí lídr soutěže zvítězil 7:2 nad Havlíčkovým Brodem. Jasnou výhru si připsal i Chomutov, který po sérii pěti porážek zdolal 5:1 Třebíč.

Radost hokejistů Chomutova

Ústí nad Labem potvrdilo proti Havlíčkovu Brodu roli favorita až v závěrečné třetině, kterou vyhrálo 5:0 a zlomilo do té doby nerozhodný stav. Dvěma góly se na vítězství podílel Pajič, jenž je se 14 góly nejlepším střelcem Slovanu. Hosté závěr zápasu nezvládli. Vyhlídal dostal desetiminutový trest za úder do oblasti hlavy a krku. Po něm neudržel nervy Holec, který musel předčasně do kabin.

Chomutov se divákům za sérii nezdarů omluvil volným vstupem a poté i hladkým vítězstvím. Hostům přitom dlouho vycházela vyčkávací taktika a ve 25. minutě šli po dorážce Zahradníka dokonce do vedení. Chomutov pak zesílil tlak a skóre otočil, když góly Mikšovice a Tomina od sebe dělilo pouhých 19 vteřin. Podobný kousek se domácím povedl ve třetí třetině, kdy odstup branek Haška a Jeslínka činil 42 sekund. Pátý gól v 54. minutě z hole Skořepy vyhnal z třebíčské branky Lva, kterého nahradil Míča.

Olomouc porazila Havířov

Třetí Olomouc zdolala předposlední Havířov pouze 2:1. Ve druhé třetině si hosté odpykávali pětiminutový trest, ale paradoxně to byl Havířov, kdo měl několik šancí. Nejprve dva nájezdy neproměnil Roman a poté faulovaný Pecha. Po zákroku na něj nevyužil trestné střílení Szturc. Poté přišla ojedinělá chvíle Olomouce, kdy Davídek pohodlně zakončil přihrávku Venkrbce do prázdné branky. Na začátku třetí třetiny z brejku snížil Šedivý, favorit však v dramatické atmosféře těsné vedení udržel.

Kapitán Hradce Králové Jaroslav Roubík se blýskl na znojemském ledě hattrickem, když dvakrát skóroval v přesilovce pět na tři, ale čtvrtý tým tabulky odjel s prázdnou. Domácí zvítězili 6:4 a po pěti zápasech si připsali plný počet bodů.

V souboji týmů, které čtyřikrát v řadě vyhrály, porazil Beroun hokejisty Vrchlabí 3:2. Skóre otevřel domácí mladík Luňák, ale Vrchlabí dokázalo v oslabení vyrovnat zásluhou Pácala. Ve druhé třetině poslal Beroun do vedení Karpov a po velké chybě brankáře Ševčíka zvýšil střelou do prázdné klece Valský. Ve třetí třetině Středočeši umožnili soupeři pouze zkorigovat stav na 3:2 a oplatili Vrchlabí porážku 4:1 z předchozího vzájemného duelu.

Chrudim porazila Šumperk v prodloužení

Kadaň po třech výhrách za sebou vedla i v Jihlavě, kde nakonec zvítězila 2:1 v prodloužení. Dukla vyrovnala 35 sekund před koncem třetí části díky kapitánu Hodkovi, ale v 64. minutě rozhodl o dvoubodovém zisku hostů Balász.

Utkání mezi Táborem a Benátkami začalo divokou první třetinou, kterou domácí vyhráli 4:3. Nakonec se rozhodovalo v nájezdech, v nichž zajistil Jihočechům vítězství Kostourek.

Poslední Šumperk si vynutil prodloužení na ledě Chrudimi, když 27 sekund před sirénou při power play Sedlák dal gól na 3:3. Už 21 sekund po začátku nastaveného času ukončil zápas Blažek.

V dosavadních 30 kolech se rozhodlo o nasazení týmů pro nadstavbovou část, v níž se doma a venku střetnou mužstva ze sudých míst s těmi na lichých příčkách.

První hokejová liga, 30. kolo:
Chrudim - Šumperk 4:3 v prodloužení (1:1, 1:0, 1:2 - 1:0)
Branky: 4. Šeda, 36. P. Mocek, 55. Radil, 61. Blažek - 17. Hulva, 41. Mihalík, 60. Sedlák. Rozhodčí: Blecha - Reich, Skopal. Vyloučení: 6:3. Využití: 1:1. Diváci: 480.
Orli Znojmo - Hradec Králové 6:4 (1:2, 4:1, 1:1)
Branky: 14. a 26. Meidl, 21. Barus, 22. Hořava, 38. Beroun, 53. Plášek - 12., 18. a 50. Roubík, 38. Moskal. Rozhodčí: Florian - M. Svoboda, Zavřel. Vyloučení: 12:7, navíc Plášek - Karlíček a Volráb všichni 10 min. Využití: 1:2. V oslabení 2:0. Diváci: 1283.
Olomouc - Havířov 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
Branky: 7. Korhoň, 40. Davídek - 42. Šedivý. Rozhodčí: Úlehla - Padevět, Čížek. Vyloučení: 7:4, navíc Rusnák (Havířov) 5 min. a do konce utkání. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 800.
Tábor - Benátky nad Jizerou 6:5 po sam. nájezdech (4:3, 1:1, 0:1 - 0:0)
Branky: 5. Šperger, 6. Rob, 12. Nedorost, 15. Kuchejda, 38. Červený, rozhodující sam. nájezd Kostourek - 7. Kazatel, 14. Kica, 19. Nevyhoštěný, 38. Bárta, 55. Krupka. Rozhodčí: Zubzanda - Šperl, Brejcha. Vyloučení: 7:9. Využití: 1:2. Diváci: 1080.
Beroun - Vrchlabí 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)
Branky: 8. Luňák, 25. Karpov, 38. Valský - 18. Pácal, 60. Rusnák. Rozhodčí: Jílek - Beneš, Štofa. Vyloučení: 6:6. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 300.
Ústí nad Labem - Havlíčkův Brod 7:2 (1:1, 1:1, 5:0)
Branky: 33. a 56. Alinč, 53. a 65. Pajič, 9. Zeman, 42. Šagát, 46. Pojkar - 17. Endál, 22. Holec. Rozhodčí: Hrubý - Hejl, Žídek. Využití: 2:1. Vyloučení: 8:8, navíc Třetina, Vyhlídal oba 10 min., Holec 10 min. a do konce utkání (všichni H. Brod). Diváci: 2120.
Chomutov - Třebíč 5:1 (0:0, 2:1, 3:0)
Branky: 35. Mikšovic, 36. Domin, 50. Hašek, 51. Jeslínek, 54. Skořepa - 25. Zahradník. Rozhodčí: Lacina - Dančišin, Matějček. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:0. Diváci: 1100.
Dukla Jihlava - Kadaň 1:2 v prodl. (0:0, 0:1, 1:0 - 0:1)
Branky: 60. Hodek - 30. Ton, 64. Balász. Rozhodčí: Petružálek - Bertlík, Jílek. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:1. Diváci: 1371.