Ústí deklasovalo v první hokejové lize Jihlavu a udrželo vedení

Hokejisté Ústí nad Labem se v 36. kole první ligy vrátili na vítěznou vlnu a udrželi si tříbodový náskok před Chomutovem. Lídři tabulky, kteří před dvoutýdenní pauzou poprvé v sezóně prohráli dvakrát za sebou, ve středu deklasovali 7:3 čtvrtou Jihlavu.

Hokejisté Ústí nad Labem

Lvi nastříleli rivalovi z Vysočiny sedm gólů už do poloviny zápasu. Ve 3. minutě ujel v oslabení navrátilec ze Zvolena Čurilla a přivedl domácí do vedení. Po rychlém brejku vyrovnal Zeman, ale za dalších 39 sekund vrátil Ústeckým vedení Ludvík a Handlovský bombou z úhlu zvýšil na 3:1.

V úvodu druhé třetiny využil Třetina přesilovku a Halmošiho vystřídal v brance Dukly Novotný. Ten pak třikrát kapituloval po trefách Roubíka v přesilovce, Skleničky a Ludvíka. V závěru druhé třetiny snížil hostující Bezděk a jeho spoluhráč Čachotský upravil v třetí třetině konečný stav zápasu na 7:3. Ústí vypomohl pardubický brankář Koutský, neboť gólmani Francouz a Orct mají zdravotní problémy.

Hokejisté Kadaně se na derby s partnerským Chomutovem dokážou vždy náležitě motivovat, a tak byla první třetina brankově i herně vyrovnaná. Ovšem hned v úvodu té druhé otevřel skóre Gajovský a od té doby už byl rozdíl v postavení soupeřů v tabulce jasně patrný. Na obou stranách byli oporou brankáři: na kadaňské navzdory pěti obdrženým gólům Řehoř, na chomutovské Hanuljak, který za svá záda puk nepustil.

Hradečtí hokejisté v prvním utkání po vánoční pauze na domácím ledě nejenže porazili aktuálně třetí Olomouc, ale prezentovali se velmi přesvědčivým výkonem. Hradec otevřel skóre ve čtvrté minutě zásluhou Tvrdíka, v desáté zvýšil Záhorovský. V druhém dějství domácí vedli dokonce už 4:0 a rozdílem čtyř branek nakonec zápas také skončil. Olomoučtí totiž dokázali skóre jen snížit na 1:4 a v poslední minutě zkorigovali na 2:6.

Benátky měly v první třetině utkání s Třebíčí výhodu trestného střílení, které ale Kellner neproměnil. Do vedení tak šli hosté, poté co se sedm desetin sekundy před první sirénou trefil Havel. V druhé třetině Benátky přidaly na aktivitě a v 25. minutě vyrovnaly zásluhou nejproduktivnějšího prvoligového hráče Krále. Do vedení je dostal na začátku třetí třetiny Klimt. Závěrečnou desetiminutovku odehráli hosté nastěhovaní před gólmanem Vošvrdou, toho ale již nepřekonali.

Beroun v Mostě třikrát vedl, v druhé třetině i rozdílem dvou branek, přesto si ze severu Čech odvezl pouze bod. Domácí celek vždy na nástup Medvědů dokázal najít odpověď. Utkání se nerozhodlo ani v nastaveném čase a vítěze určily až samostatné nájezdy. V těch byl úspěšnější Most, v jehož dresu rozhodl Tvrdek.

36. kolo první hokejové ligy
Havlíčkův Brod - Litoměřice 1:2 (1:2, 0:0, 0:0)
Branky: 5. Švaňhal - 3. Belay, 3. Kafan. Rozhodčí: Homola - Guth, Rittich. Vyloučení: 9:11, navíc Švaňhal (H. Brod) 10 min. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 899.
Šumperk - Písek 2:3 (1:2, 0:1, 1:0)
Branky: 9. Hlinka, 46. Ondráček - 1. Luňák, 11. Mrkvička, 35. Šperger. Rozhodčí: Vampola - Polonyi, Kreuzer. Vyloučení: 5:7. Bez využití. Diváci: 1118.
Hradec Králové - Olomouc 6:2 (2:0, 2:1, 2:1)
Branky: 22. a 56. Budínský, 4. Tvrdík, 10. Záhorovský, 37. Kubica, 41. Čížek - 39. Haluza, 60. Rác. Rozhodčí: Čech - Klein, Skopal. Vyloučení: 4:9, navíc Kucharczyk (Olomouc) 10 min. Využití: 4:0. Diváci: 977.
Most - Beroun 4:3 po sam. nájezdech (0:1, 2:2, 1:0 - 0:0)
Branky: 32. Přeučil, 33. M. Rohan, 48. Martinec, rozhodující sam. nájezd Tvrdek - 19. Rubeš, 25. Pavel, 40. S. Treille. Rozhodčí: Svoboda - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. Diváci: 205.
Ústí nad Labem - Jihlava 7:3 (3:1, 4:1, 0:1)
Branky: 13. a 31. Ludvík, 3. Čurilla, 16. Handlovský, 22. Třetina, 28. Roubík, 31. Sklenička - 12. A. Zeman, 38. Bezděk, 47. Čachotský. Rozhodčí: Zubzanda - Beneš, Štofa. Vyloučení: 9:4. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 2065.
Benátky nad Jizerou - Třebíč 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)
Branky: 25. Král, 41. Klimt - 20. Havel. Rozhodčí: P. Würtherle - Komárek, Špůr. Vyloučení: 1:3. Bez využití. Diváci: 376.
Chomutov - Kadaň 5:0 (0:0, 3:0, 2:0)
Branky: 21. Gajovský, 33. Mrázek, 34. Procházka, 45. Jíra, 58. Jillson. Rozhodčí: Pavlovič - Gerát, Ondráček. Vyloučení: 6:8, navíc Sikora (Chomutov) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 2345.