Olomouc - Jihlava 4:0Dopita prvním gólem v sezóně nasměroval Olomouc k vítězství

Čtyřiačtyřicetiletý Jiří Dopita nasměroval ve 43. kole první ligy svým prvním gólem v sezóně hokejisty Olomouce k vítězství 4:0 nad Jihlavou. Hanáci si pojistili druhé místo v tabulce s pětibodovým odstupem za Mladou Boleslaví, jež doma porazila 4:1 rozjetou Kadaň.

Jiří Dopita dovedl olomoucké hokejisty k vítězství.

Na gól se v Olomouci čekalo až do samého závěru druhé třetiny. Vyrovnaný zápas se šancemi na obou stranách strhl ve prospěch domácích ve 40. minutě hrající šéf klubu Dopita, jenž po problémech s ramenem a kotníky naskočil do sezony až v lednu.

Gól do šatny domácí nastartoval a ve třetí části byla Jihlava pod výraznějším tlakem. Olomouc přidala pět minut před koncem dva slepené góly, po trefách Vodného a Ráce bylo o bodovém zisku domácích rozhodnuto. Sólem přes celé hřiště dal výsledku konečnou podobu na 4:0 kapitán Olomouce Bartoň.

Hokejisté Kadaně v předchozích dvou kolech porazili Ústí nad Labem i Olomouc a z nejlepší trojky jim chyběl už jen skalp vedoucí Mladé Boleslavi, na jejímž ledě nastoupili dnes. V 7. minutě otevřel skóre boleslavský Kafka, ale už o minutu později bleskově odpověděl hostující Jíra při přesilovce.

Lídr soutěže si vypracoval rozhodující náskok ve druhé třetině - 48 sekund po přestávce se trefil Padělek, na něhož navázali Němeček a Pabiška a stanovili konečné skóre 4:1.

Třetí Ústí nad Labem ztratilo v závěrečné pětiminutovce řádné hrací doby utkání s Třebíčí dvoubrankové vedení, nicméně získalo alespoň bod navíc díky výhře 4:3 v prodloužení. Rozhodující gól vstřelil v přesilovce obránce Pavlík.

Havlíčkobrodští hokejisté si připsali už šesté vítězství za sebou. Po kanonádě na ledě Mostu, kde ve středu vyhráli 8:1, porazili Litoměřice nejtěsnějším rozdílem 1:0. Jediným střelcem zápasu byl v první třetině Musil.

Po osmi porážkách v řadě se dočkali vítězství za tři body hokejisté Benátek, kteří vyhráli 4:1 v Písku a poslali ho na poslední místo tabulky.

43. kolo první hokejové ligy:
Most - Hradec Králové 6:2 (0:1, 2:0, 4:1)
Branky: 33. a 59. Frolík, 55. a 58. Hora, 25. Gengel, 50. Bojer - 19. Zukal, 52. Třetina. Rozhodčí: Zubzanda - Gerát, Hynek. Vyloučení: 5:7. Využití: 3:1. Diváci: 238.
Havlíčkův Brod - Litoměřice 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Branka: 12. Musil. Rozhodčí: Horák - Krátký, Komárek. Vyloučení: 4:6. Bez využití. Diváci: 1023.
Beroun - Šumperk 4:3 (1:2, 0:1, 3:0)
Branky: 8. Kaláb, 49. Jonáš, 53. Plichta, 55. Hrdel - 7. a 38. Vrdlovec, 3. Meidl. Rozhodčí: Jílek - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 2:6. Využití: 2:1. V oslabení: 0:2. Diváci: 250.
Mladá Boleslav - Kadaň 4:1 (1:1, 3:0, 0:0)
Branky: 7. Kafka, 21. Padělek, 27. Němeček, 31. Pabiška - 8. Jíra. Rozhodčí: Doležal - Guth, Rittich. Vyloučení: 10:7. Využití: 1:1. Diváci: 2190.
Písek - Benátky nad Jizerou 1:4 (0:1, 0:0, 1:3)
Branky: 58. Sedláček - 1. Skořepa, 47. Vařecha z tr. střílení, 57. Maďar, 60. Urban. Rozhodčí: Hejduk - Flegl, Zíka. Vyloučení: 6:4. Bez využití. Diváci: 355.
Ústí nad Labem - Třebíč 4:3 v prodl. (2:0, 0:1, 1:2 - 1:0)
Branky: 7. V. Meidl, 20. Roubík, 49. Daniel Boháč, 61. Pavlík - 40. Hruška, 56. Vondráček z tr. střílení, 58. Čuřík. Rozhodčí: Pražák, M. Fraňo - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 3:6. Využití: 0:1. Diváci: 1050.
Olomouc - Jihlava 4:0 (0:0, 1:0, 3:0)
Branky: 40. Dopita, 55. Vodný, 56. Rác, 60. Bartoň. Rozhodčí: Čech, Jeřábek - Kašík, Rychlý. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 1079.