Č. Budějovice - Chomutov 3:2 SNČeské Budějovice udolaly ve šlágru první ligy na nájezdy Chomutov

Hokejisté Chomutova vydrželi v čele první ligy jen dva dny. V dnešním šlágru 11. kola podlehli před téměř 5000 diváky Českým Budějovicím 2:3 po samostatných nájezdech. Do vedení v tabulce se tak vrátila Třebíč, která si doma poradila s Mostem.

V budějovické Budvar aréně se sešla druhá nejvyšší návštěva v sezoně (na úvodní kolo proti Jihlavě dorazilo 5011 fanoušků) a diváci se bavili až do rozhodujících nájezdů. Motor otočil na začátku třetí třetiny během dvou a půl minuty skóre na 2:1, Piráti ovšem vzápětí vyrovnali zásluhou Bryana McGregora. Nejdřív sice nebylo jasné, zda rána kanadského obránce přešla čáru, ale rozhodčí Svoboda gól uznal, i když mu brankový sudí běžel situaci vysvětlit.

V závěrečné desetiminutovce mohly oba týmy urvat tři body, ale budějovický Vaniš nejdřív trefil tyč, Hovorku z Chomutova zase připravilo o radost břevno. V předepsané sérii nájezdů uspělo všech šest střelců, jako první selhal až v osmém pokusu McGregor a Jihočeši po předchozí trefě Josefa Straky získali bod navíc.

Třebíč je před Piráty o dva body. Na svém stadionu nenechala soupeře z Mostu ani nadechnout a už po 18 minutách vedla 4:1. Zářil především první útok vítězů Erat, Dočekal, Havel, který se postaral o úvodní tři góly Horácké Slavie.

Sílu Šumperka na jeho ledě poznalo i Kladno. Draci vyhráli ve své aréně čtvrtý z pěti duelů nového ročníku a po vítězství 3:2 přeskočili své protivníky v tabulce. Rytířům patří až desátá příčka.

11. kolo první hokejové ligy:
Prostějov - Havířov 2:4 (0:0, 1:1, 1:3)
Branky: 40. Indra, 46. Stejskal - 32. Tomi, 51. Chmielewski, 54. Fořt, 58. Pechanec. Rozhodčí: Úlehla - Lukš, Novák. Vyloučení: 9:8, navíc Černý - Foltýn oba 10 min. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 1520.
Šumperk - Kladno 3:2 (2:0, 1:1, 0:1)
Branky: 14. Plášek, 15. Haas, 35. Žálčík - 22. Chalupa, 54. Tenkrát. Rozhodčí: Šutara - Svoboda, Hanzlík. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:0. Diváci: 1580.
Litoměřice - Ústí nad Labem 5:1 (2:1, 2:0, 1:0)
Branky: 10. a 39. Švagrovský, 17. a 47. Doležal, 40. V. Bílek - 5. Budínský. Rozhodčí: Horinek - Bosák, Maštalíř. Vyloučení: 6:8. Využití: 3:0. Diváci: 1550.
Havlíčkův Brod - Kadaň 1:3 (0:0, 0:2, 1:1)
Branky: 60. Chlubna - 37. a 59. K. Ton, 22. Chlouba. Rozhodčí: Škrobák - Kotlík, Zídek. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:1. Diváci: 421.
České Budějovice - Chomutov 3:2 po sam. nájezdech (0:0, 0:1, 2:1 - 0:0)
Branky: 43. Pajič, 45. Heřman, rozh. nájezd J. Straka - 34. Kämpf, 50. McGregor. Rozhodčí: Svoboda - Reich, Samuel. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:1. Diváci: 4852.
Třebíč - Most 5:1 (4:1, 0:0, 1:0)
Branky: 4. Dočekal, 13. Havel, 15. R. Erat, 18. Bartoň, 42. Herman z trestného střílení - 13. Bojer. Rozhodčí: Kubičík - Kašík, Wesley. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. Diváci: 1470.
Jihlava - Benátky nad Jizerou 4:0 (0:0, 3:0, 1:0)
Branky: 26. A. Zeman, 31. Prokš, 36. Melenovský, 51. Seman. Rozhodčí: Jechoutek - Špringl, Štětina. Vyloučení: 6:2. Využití: 1:0. Diváci: 1315.