Rubriky:

První liga

Kladno slaví výročí 90 let. Vyřadí čísla Nového s Pospíšilem, na dresy se vrátí paní Poldi

10. listopadu 2014 13:00 - Praha

Hokejové Kladno se chystá připomenout si devadesátileté výročí od založení klubu. Fanoušci budou moci po dlouhých dvaceti letech vidět, jak jejich oblíbenci vyjedou na led k zápasům v dresech s paní Poldi na prsou. Středočeský klub zároveň ocení své legendy. V sobotu 13. prosince během prvoligového duelu s Duklou Jihlava slavnostně vyvěsí ke stropu své haly dresy Milana Nového a Františka Pospíšila. Čísla 6 a 11, která tito hráči nosili, budou na jejich počest vyřazena z užívání.

 

http://www.rytirikladno.cz

V tentýž den se velké pocty dostane i dalším významným hráčům kladenské historie, když budou uvedeni do nově vznikající Síně slávy kladenského hokeje. Na výstavě s názvem „Kladenský led - 90. let", která bude veřejnosti přístupná od 14. listopadu, si zase fanoušci budou moct připomenout klubové historické milníky. K vidění budou dobové relikvie z archivu legend, jako jsou medaile, hokejky, dresy a dobové fotografie.

Ve speciálních retro dresech ze sedmdesátých let pak Kladenští nastoupí ke svým prvoligovým zápasům v Českých Budějovicích (3. prosince) a doma proti Jihlavě (13. prosince). V replikách modrých i bílých sad dresů s paní Poldi na prsou Kladno dosud nikdy nehrálo.

„Na zápasy v Poldinkách se všichni moc těšíme a věřím, že pro fanoušky to bude fantastický pohled. Budějovice jsou tradičním klubem a vychovaly řadu špičkových hráčů. Dukla je s počtem dvanácti mistrovských titulů vůbec nejúspěšnějším týmem všech dob. A bylo to právě Kladno, které dokázalo v sedmdesátých letech přerušit jihlavskou dominanci," říká tiskový mluvčí Rytířů Vít Heral.

V aukci i Jágrův dres s číslem 15

Hrané dresy z utkání s Duklou pak budou zařazeny do dražby, výtěžek z ní poputuje na charitativní účely. Specialitou aukce bude unikátní bavlněný dres Jaromíra Jágra. Ovšem ne s jeho typickým číslem 68, ale 15, které kladenský odchovanec nosil ve svých začátcích v klubu.

Po utkání s Jihlavou se fanoušci můžou těšit i na exhibici legend obou klubů. „S její přípravou nám pomáhá i král střelců Milan Nový, který slíbil, že pokud nastoupí, dá gól," usmívá se Heral.

Kladenský hokejový klub byl založen 13. listopadu a ve své historii získal celkem šestkrát domácí mistrovský pohár (1959, 1975, 1976, 1977, 1978, 1980). V roce 1977 navíc triumfoval v Poháru mistrů evropských zemí. V současné době však Kladno, které pro český hokej vychovalo řadu špičkových hráčů v čele s Jaromírem Jágrem, usiluje o návrat do extraligy, kterou po uplynulé sezóně opustilo. Aktuálně se však Rytíři v tabulce nacházejí až na devátém místě.

škv, Sport.cz

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..