Rubriky:

WSM liga

Bukač skončil ve Slavii. Dva zápasy juniorů v osmi hodinách, to je za hranicí etiky, vysvětloval

10. října 2016 10:07 - Praha

S překotným děním v hokejové Slavii už dál nechce mít nic společného Luděk Bukač mladší, který skončil v pozici sportovního manažer klubu. Rozhodl se odejít v reakci na kroky vedení prvoligového klubu zastupovaného členem představenstva Vladimírem Pitterem, který minulý týden oznámil, že Pražané musí výrazně snížit náklady na tým a uvolní řadu hráčů.

 

HC Slavia Praha

Bukač také kritizoval rozhodnutí, aby sobotní zápas 13. kola druhé nejvyšší soutěže na ledě Prostějova odehráli junioři. Hráči A týmu k utkání neodjeli s odůvodněním, že jsou nemocní.

"Jako sportovní manažer A mužstva dospělých, jsem došel k závěru, že za současné situace, kdy se naprostá většina hráčů potýká s velkými sociálními problémy a nejistou budoucností, nejsem schopen toto mužstvo řídit a ovlivňovat tak, aby podávalo odpovídající sportovní výkony," uvedl Bukač v prohlášení na svém facebookovém profilu, kde oznámil, že dnes odeslal Pitterovi výpověď.

Jako manažer HC SLAVIA jsem k dnešnímu dni podal výpověď. Viz tiskové prohlášení.

Zveřejnil(a) Ludek Bukac dne 10. říjen 2016

Nechci nést zodpovědnost za zranění

Pitter v pátek oznámil, že se mu nepodařilo zajistit další sponzory a klub nebude schopen plnit své závazky vůči hráčům a bojovat o návrat do extraligy. Hokejisté na to reagovali prohlášením, že s jeho kroky nesouhlasí a vyzvali vedení k rezignaci, pokud není schopno dostát svým závazkům. Následně všichni údajně onemocněli a neodcestovali do Prostějova, kde je nahradili junioři, kteří předtím hráli soutěžní utkání v Jihlavě. V prvoligovém zápase utrpěli debakl 0:13.

"Jsem garantem sportovního a výchovného procesu pro rodiče mládežnických hráčů. Ze sportovního hlediska se mi příčí nechat hrát naše juniory dva zápasy během osmi hodin, z mého pohledu je to i za hranicí sportovní etiky. Nechci nést jakoukoliv zodpovědnost za zranění, k nimž může při takovémto zatížení dojít," řekl Bukač. Zároveň dodal, že s Pitterem až dosud spolupracoval bez problémů.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..