Náskok hokejistů Hradce Králové je po prohře dvoubodový

Hokejisté Hradce Králové utrpěli ve 14. kole první ligy druhou porážku v sezóně a jejich náskok v čele tabulky před Chomutovem se snížil na dva body. Východočeši dnes doma podlehli 1:2 Kometě Brno, která je třetí o další bod zpět.

Ilustrační foto

Hradec vstřelil jediný gól ve 14. minutě, kdy využil přesilovku pět na tři Haluza. Ve druhé části ale zakončil kombinaci hostů v přesilové hře Šurek a bylo vyrovnáno. Na začátku třetí třetiny nedal domácí Diviš v oslabení branku ze samostatného úniku, ale při zákroku se zranil hostující gólman Maláč a místo něj musel nastoupit náhradník Kubeš. V 52. minutě zbývalo do konce přesilové hry Brna třináct sekund, když Patrik Moskal zvrátil skóre ve prospěch hostů a rozhodl.

Kadaň byla v derby hostujícímu Chomutovu rovnocenným soupeřem pouze první třetinu. Ve třetí minutě Žák vybojoval puk ve třetině hostů a střelou pod horní tyč dal první branku utkání, hosté ale čtyři sekundy před sirénou v přesilovce vyrovnali na 1:1, gól dal Polodna. Další dvě třetiny byl Chomutov jasně lepší a domácí přehrál ve všech směrech, ve 35. minutě Boušek střelou "pod víko" zvýšil už na 4:1. Na začátku poslední části Jíra trefou pod betony brankáře Slipčenka přidal pátý gól a v 55. minutě opět Jíra, který se vracel z trestné lavice, zvýšil po přihrávce Řezníčka na 6:1. Krátce před koncem Hlubuček pouze snížil na konečných 2:6.

Sareza Ostrava ukončila sérii čtyř proher a nad Duklou Jihlava vyhrála 6:4. Vítězstvím přivítali Ostravané ve funkci hlavního trenéra Petra Fabiána, jenž v pondělí vystřídal Petra Rambouska.

Výsledky - 14. kolo:
Sareza Ostrava - Dukla Jihlava 6:4 (2:0, 2:1, 2:3)
Branky: 12. Glas, 15. Sochorek, 24. Šebesta z tr. střílení, 29. Boháč, 43. Bokroš, 49. Brincko - 32. a 47. Lazorišák, 52. Čachotský, 59. Havel. Rozhodčí: Smeták - Pala, Jurečka. Vyloučení: 8:10. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 623.
Kadaň - Chomutov 2:6 (1:1, 0:3, 1:2)
Branky: 3. Žák, 58. Hlubuček - 42. a 55. Jíra, 20. Polodna, 28. Šíp, 29. Tauš, 35. Boušek. Rozhodčí: Šindler - Mašek, Vitík. Vyloučení: 7:8. Využití: 0:2. Diváci: 990.
Beroun - Prostějov 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
Branky: 12. Protivný, 40. Rýgl - 59. Pavelek. Rozhodčí: A. Jeřábek - Lhotský, M. Svoboda. Vyloučení: 13:12, navíc Jelínek a Vaněček (oba Beroun) 10 minut. Bez využití. Oslabení: 1:0. Diváků: 730.
Hradec Králové - Kometa Brno 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)
Branky: 14. Haluza - 25. Šurek, 52. Moskal. Rozhodčí: Fraňo - Kis, Špringl. Vyloučení: 10:12, navíc Lhotský (Brno) 10 min. Využití: 1:2. Diváci: 2713.
Ústí nad Labem - Mladá Boleslav 2:1 v prodl. (1:0, 0:0, 0:1 - 1:0)
Branky: 9. Nádašdi, 62. Ivan - 41. Beck. Rozhodčí: Bolina - Šerý, Sichrovský. Vyloučení: 3:10. Bez využití. Diváci: 3180.
Olomouc - Třebíč 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)
Branky: 34. Dolníček, 53. Šefčík, 59. Mertl. Rozhodčí: Šírl - Barteček, Koliba. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:1. Diváci: 300.
Havlíčkův Brod - Havířov 7:3 (3:1, 1:2, 3:0)
Branky: 2. a 44. Drtina, 10. Kolář, 19. Kubeš, 34. Kukla, 46. Jelínek, 53. Žák - 20. Sedlák, 29. Fink, 38. Lipina. Rozhodčí: Minář - Dančišin, Novák. Vyloučení: 10:11. Využití: 2:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 1800.