České Budějovice porazily na Dorint Cupu i Eisbären

DRÁŽĎANY

Hokejisté Českých Budějovic po páteční výhře nad domácími Drážďany porazili na Dorint Cupu i Eisbären Berlín 5:3 a přiblížili se k vítězství v turnaji. Triumf si mohou svěřenci trenéra Ernesta Bokroše pojistit v neděli, kdy je od 14:30 čeká poslední zápas s Norimberkem.

Mountfield v sobotu sice nejdříve nevyužil přesilovku pěti proti třem, ale pak mu získali dvoubrankové vedení Gulaš a Kuchejda. Ještě v úvodní části snížil Pederson, ale 34 vteřin po začátku druhé části se prosadil Duda a v přesilovce zvýšil na 4:1 Poživil.

Za Eisbären se trefil v 38. minutě Beaufait, v závěrečné třetině ale v oslabení pojistil náskok Huml. Gólmana Kováře, který na závěrečnou třetinu dostal důvěru a vystřídal Turka, překonal už jen Mulock.

DORINT CUP:
Eisbären Berlín - Mountfield České Budějovice 3:5 (1:2, 1:2, 1:1)
Branky: 17. Pederson, 38. Beaufait, 52. Mulock - 9. Gulaš, 15. Kuchejda, 21. Duda, 38. Poživil, 43. Huml. Rozhodčí: Heffler - Böhmländer, Trottman (všichni Něm.). Vyloučení: 12:12. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 500.