Rubriky:

Tipsport extraliga

Proti Budějovicím předčili kladenské matadory mladí dravci

16. října 2009 10:02 - KLADNO

Oběma dohromady je jim téměř tolik let, kolik činí věk jejich kapitána Pavla Patery. Kladenští mladíci David Stieler a Jan Eberle však v hokejovém umu tentokrát za svými mnohem zkušenějšími spoluhráči vůbec nezaostali. Hráči čtvrtého útoku Středočechů doplnění Jiřím Kuchlerem patřili ke hvězdám čtvrtečního zápasu s Českými Budějovicemi, zařídili důležité dva góly a výrazně přispěli k vítězství 5:3.

 

Petr Horník, Právo

Nebylo divu, že kladenští fanoušci po zápase skandovali jména svých mladých nadějí. „Bylo příjemné, že nás takhle vyvolávali. Snad to bylo zasloužené,“ tvrdil po zápase s pokorou David Stieler. Zbytečně skromně, vždyť proti Budějovicím jeden gól dal a na druhý přihrával.

V osmnácté minutě nejprve dostal svůj tým do vedení úspěšnou dorážkou. „Po chybě soupeře jsem dostal puk a zkusil projet kluzištěm. To nevyšlo, nicméně puk si vzal Jirka Kuchler a hodil mi ho před prázdnou bránu, já už to jenom doklepnul,“ popisoval svou premiérovou trefu v letošní sezóně, když skóroval až ve svém dvanáctém utkání.

Více o zápase Kladno - Č. Budějovice najdete zde.

V polovině hrací doby pak Stieler rozjel vůbec nejpohlednější akci celého zápasu. Z otočky přihrál Kuchlerovi, ten vylákal z branky zkušeného Romana Turka, a Eberlemu stačilo trefit prázdnou bránu. „Určitě jsem spokojený, vždyť se nám povedlo zařídit dva góly a nakonec to rozhodlo o vítězství,“ komentoval 21letý forvard svůj nejpodařenější zápas v dospělém hokeji.

Z Procházky si utahovat nebude 

Přesto zůstával hráč, jenž od šestnácti prošel všemi juniorskými reprezentacemi, při zemi. „My jako čtvrtá lajna se snažíme dělat tu černou práci, vybojovat nějaké puky a znepříjemnit hokej soupeři. Tentokrát to vyšlo navíc tak, že jsme dokázali dát i góly," usmíval se potěšený, ale na mediální zájem nezvyklý Stieler.

Díky jeho gólu už má Kladno na soupisce pouze jediného útočníka, který v letošním ročníku extraligy nevstřelil branku - velezkušeného Martina Procházku. Že by si ale Stieler nyní mohl dovolit ze svého hvězdného spoluhráče utahovat? To ani náhodou. „Vždyť on toho dokázal víc než dost, z toho si ani utahovat nemůžeme. Teď je zraněný, ale snad se brzy vrátí a bude dávat zase góly,“ přeje mu Stieler.

Jirka G. Novák, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..