Budějovice jdou po výhře s Vítkovicemi do čela, poslední Kladno zvítězilo v Boleslavi

Hokejisté Českých Budějovic otočili nepříznivě se vyvíjející souboj s Vítkovicemi a po výhře 3:2 po prodloužení se vyhoupli do čela tabulky. Pomohlo jim k tomu zaváhání dosud vedoucího Třince, který doma podlehl Kometě Brno 0:3. Předposlední Sparta porazila Pardubice 2:1 po nájezdech, poslední Kladno pak překvapivě veze tři body z Mladé Boleslavi. Karlovy Vary zvítězily v západočeském derby nad Plzní, Zlín vyhrál v prodloužení nad Libercem.

Hráči Českých Budějovic se radují z vítězství nad Vítkovicemi.

Třinec se po první čtvrtině soutěže mohl pyšnit vizitkou nejlépe střílejícího klubu, proti Brnu ale v ofenzivě vyhořel. Kometu uklidnily dvě branky Dlouhého, v brance navíc exceloval Jiří Trvaj, který dostal po osmi zápasech přednost před Hovim. V závěrečné třetině přidal třetí gól Polodna a Brno tak zdolalo Třinec 3:0.

Třinecký Martin Růžička (vlevo) v souboji s Pavlem Mojžíšem z brněnské Komety.foto: <a href="http://www.ctk.cz/">ČTK</a>/Petr Sznapka

Kladno vyhrálo v Mladé Boleslavi 2:0 a připsalo si tak vůbec první bodový zisk z kluzišť soupeřů v letošní sezóně. Kladenští o své výhře rozhodli v polovině první třetiny, kdy se během necelých dvou minut trefili Melka s Valským. Další branky už se diváci nedočkali, gólman Falter udržel čisté konto.

Šlágr kola se odehrál na jihu Čech, kde po první čtvrtině druhé České Budějovice přivítaly třetí Vítkovice. Ostravané šli do vedení ve dvanácté minutě po brance Káni, za dalších dvanáct minut zvýšil na dvoubrankový rozdíl Ujčík. Mountfield snížil ve třetí třetině po trefě Červeného, v 58. minutě poslal zápas do prodloužení Martynek. Pětadvacet vteřin před jeho koncem dokonal obrat Jihočechů Gulaš. Budějovice se tak po výhře 3:2 v prodloužení dostaly do čela soutěže, Vítkovice jsou druhé.

Peter Húževka z Vítkovic (v bílém) před budějovickým brankářem Jakubem Kovářem.foto: <a href="http://www.ctk.cz/">ČTK</a>/David Veis

Liberečtí Bílí Tygři podlehli Zlínu 3:4 po prodloužení. Hosté vedli už v šesté minutě o dvě branky, Ševci ale dokázali odpovědět. Liberec dostal v 26. minutě znovu do vedení Hořava, Zlín ale Čechovou zásluhou opět srovnal. V 37. vteřině prodloužení rozhodl o výhře Zlína Leška.

<span>Sparta sice porazila v souboji dvou trápících se týmů Pardubice 2:1 po samostatných nájezdech, už deset zápasů ale marně čeká na výhru za tři body. Východočechy poslal v Praze do vedení ve druhé třetině Mezei. Sparta byla v útoku dlouho bezzubá, až v 58. minutě srovnal Bartánus. Před samostatnými nájezdy poslali trenéři Pardubic do branky Svobodu místo Růžičky, úspěch to ale nepřineslo. Zatímco za domácí se trefili Výborný s Tonem, Pardubice Pöpperleho nepřekonaly ani jednou.</span>

<span><span>Karlovy Vary přerušily svou sérii tří proher v řadě, když v západočeském derby zvítězily 5:2 nad Plzní. Hosty dostal do vedení už ve 4. minutě Benák, Karlovarští ale dokázali skóre otočit. V polovině zápasu sice srovnal Jiří Hanzlík, to bylo ale poslední plzeňské vzepětí. Domácí přidali ještě tři branky zvítězili 5:2.</span></span>

Ve čtvrtek v předehrávce Litvínov porazil Slavii 2:0.

Hokejová Tipsport extraliga - 14. kolo
Třinec - Brno 0:3on-line
Branky: 17. a 26. Dlouhý, 46. Polodna.
Zlín - Liberec 4:3 po prodl.on-line
Branky: 16. I. Rachůnek, 21. Köhler, 40. F. Čech, 61. Leška - 1. Hunkes, 6. a 26. Hořava.
České Budějovice - Vítkovice 3:2 po prodl.on-line
Branky: 44. Červený, 58. Martynek, 65. Gulaš - 12. Káňa, 24. Ujčík.
Mladá Boleslav - Kladno 0:2on-line
Branky: 11. Melka, 13. Valský.
Sparta - Pardubice 2:1 po sam. nájezdechon-line
Branky: 58. Smoleňák, rozh. nájezd D. Výborný - 33. Mezei.
Karlovy Vary - Plzeň 5:2 ve 3. třetiněon-line
Branky: 14. Dej, 21. Kumstát, 33. Hřebejk, 50. a 56. Zaťovič - 4. Benák, 31. Jiří Hanzlík.
21.10. Litvínov - Slavia Praha 2:0