Plzeň lituje ztráty vedení

PLZEŇ

Vyrovnaný zápas, v němž plzeňští hokejisté přivítali na svém ledě Litvínov, dospěl až k prodloužení a následné remíze. V úvodu hosté dvakrát vedli zásluhou Kubinčáka a Rolínka, ale domácí Dvořák a Krátoška vždy našli odpověď.

Hosté potrestali v úvodu druhé části brankou po dalším okénku plzeňské obrany. Třetí vyrovnání zařídil Straka, tentokrát při oslabení Plzně. Povzbuzení domácí dokázali kuriózním gólem Krátošky téměř od zadního ohrazení jít poprvé do vedení.

Do třetí třetiny vstoupili Litvínovští se zvýšeným důrazem. Skvělý brankář Plzně Bartl se pak musel sklonit v 59. min. před vyrovnávacím gólem Žemličky. Prodloužení dělbu bodů pouze potvrdilo.

Rostislav Čada, trenér Plzně: "Dramatický zápas jsme nešťastně začali i skončili. Své hráče za nasazení musím pochválit a jen vyjádřit lítost nad ztrátou vedení."

Pavel Hynek, trenér Litvínova: "Odehráli jsme dobré utkání, třikrát jsme vedli, jednou prohrávali - s bodem jsme spokojeni. Já své borce za přístup pochválím."

Plzeň vs. Litvínov 4:4 pp
Třetiny: 2:2, 2:1, 0:1 - 0:0. Branky a nahrávky: 7. M. Dvořák (Vobořil), 9. Krátoška (Posmyk), 33. J. Straka (Cartelli), 38. Krátoška - 1. Kubinčák (Kroupa), 8. Rolínek (L. Havel), 26. Balázs (Kacíř, T. Martinec), 59. Žemlička (Hranáč). Rozhodčí: T. Svoboda - Chytil, Dědek. Vyloučení: 9:5. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 6175.
Plzeň: Barta - Nedoma, Vobořil (12. Cartelli), Jiří Hanzlík, M. Výborný, Posmyk, Jindřich - Andrašovský, J. Straka, D. Pospíšil - Vostřák (4. Švík), Krátoška, Matějovský - M. Dvořák, Důras, Sedlák. Trenéři: Čada, Přerost.
Litvínov: Mařík - Poživil, Kroupa, Hranáč, Droppa, Veber, P. Martínek, Klobouček, Ťupa - Trávníček, Kubinčák, Gombár - V. Hübl, Žemlička, Kašpar - L. Havel, Rolínek, Prorok - Kacíř, T. Martinec, Balázs. Trenéři: Výborný, Hynek a J. Hübl st.