Duel gólmanů rozhodl ve Znojmě Barinka

ZNOJMO

Utkání Znojma se Zlínem, v němž vynikli oba brankáři, rozhodl ve prospěch hostů 17 vteřin před koncem prodloužení Barinka. Domácí vstoupili do zápasu aktivněji, ale brankář Altrichter několik závarů s přehledem zlikvidoval.

Zlíňané postupně hru vyrovnali a před první pauzou si vypracovali dvě stoprocentní šance. Barinka ani Weissmann ovšem na gólmana Slávika nevyzráli.

Prostřední část patřila Znojmu, které mnohem častěji ohrožovalo soupeřovu branku. Vedení získal Jihomoravanům Pucher, jenž dorazil puk do sítě po předchozí Uramově střele. Kapitán domácích mohl vzápětí přidat i druhý gól, ale z úhlu minul odkrytou branku. Těsně před sirénou neměl přesnou mušku ani Erat.

Také v poslední třetině mohli domácí několikrát náskok zvýšit, Zlín ovšem naopak z brejku vyrovnal a vynutil si prodloužení. V něm se usmálo štěstí na hosty.

Milan Skrbek, asistent trenéra Znojma: "Po většinu utkání jsme byli jasně lepším mužstvem, ale nevedlo se nám v koncovce. Závěr zápasu jsme nezvládli."

Jaroslav Stuchlík, asistent trenéra Zlína: "Ke dvěma bodům nám dopomohlo štěstí. Domácí měli herně navrch, my jsme byli bojovnější."

Znojmo vs. Zlín 1:2 pp
Třetiny: 0:0, 1:0, 0:1 - 0:0. Branky a nahrávky: 32. Pucher (Uram) - 53. Záhorovský (Barinka), 65. Barinka (Tesařík, Vlach). Rozhodčí: Jebavý - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:1. Diváci: 3196.
Znojmo: Slávik - Němeček, Havíř, Benák, Mojžíš, Snopek, Křetínský - Pucher, Erat, Uram - Plášek, Haman, Barus - Pardavý, Rataj, Mikulík - Milan Procházka, Ludvík, Hradecký. Trenéři: Pazourek, Skrbek a Kastner.
Zlín: Altrichter - Hamrlík, Blaťák, Tesařík, Zubíček, D. Nosek, Macholda - Balaštík, Leška, Veselý - Barinka, Jenáček, Weissmann - Okál, Vlach, Záhorovský - od 41. navíc Mokrejš. Trenéři: Bokroš, Stuchlík.