Slavia otočila zápas a předstihla Spartu

Slavia otočila pražské hokejové derby se Spartou přesilovkovou produktivitou i netradičním zakončením ve třetí dvacetiminutovce a svého tradičního městského rivala tak v extraligové tabulce vystřídala na třetí příčce.

Michal Broš ze Sparty (v černém) se tlačí před gólmana Slavie Romana Málka. Stíhá jej edenský bek Jan Novák.

Domácí snahu o úvodní nápor rychle utnul Hlouch, který se na útočné modré šikovně vyhnul bekovi a švihem napálil puk do horního růžku Málkovy branky. Zaskočení hostitelé odpověděli jen sólem Tomici, které však překazil betonem Bříza.

Druhá část začala v Edenu podobně jako úvodní. Před Břízou zblízka neuspěl Martinec a udeřilo na opačné straně. Přihrávku Marka napříč třetinou napálil pod horní tyčku Paroulek.

Slavii ale postavily na nohy přesilovky. Hruška dal kontaktní trefu do odkryté branky a za čtyřiadvacet vteřin třetí části využil dvojnásobnou výhodu Antoš. Za necelé tři minuty už domácí vedli, Kadlecovo nahození před Břízou obratně tečoval Dlouhý.

Definitivní podobu výsledku dal Martinec, jenž našel prostor mezi tyčkou a vyrážečkou sparťanského gólmana.

Ondřej Weissmann, asistent trenéra Slavie: "Sparta nás v úvodu zaskočila forčekingem a rychlým gólem, ale zbytek zápasu už jsme odehráli perfektně."

Kamil Konečný, asistent trenéra Sparty: "Hrál se nadprůměrný zápas, který rozhodla větší přesilovková efektivita Slavie. Nás mrzí výpadek na začátku třetí části, kdy se utkání lámalo."

Slavia vs. Sparta 4:2
Třetiny: 0:1, 1:1, 3:0. Branky a nahrávky: 35. D. Hruška (J. Beránek, Kuntoš), 41. Antoš (P. Kadlec), 44. R. Dlouhý (P. Kadlec), 50. P. Martinec (Tomica) - 6. Hlouch, 28. Paroulek (Marek, J. Kasík). Rozhodčí: Šindler - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 9:11, navíc J. Novák (Slavia) 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 4362.
Slavia: Málek - J. Novák (37.- 50. O. Staněk), Kolařík, P. Kadlec, D. Pojkar, Kuntoš, Graňák - D. Hruška, J. Beránek, Sup - Kropáč, P. Martinec, Tomica - Klepiš, Vondrka, Antoš - Jaroš, M. Kopecký, R. Dlouhý. Trenéři: Růžička, Weissmann a Kalous.
Sparta: Bříza - Výtisk, Srdínko, Richter, Řezníček, J. Kasík, Buzek, Jan Hanzlík, Šrek - Hlouch, Bakus, Z. Sedlák - Kratěna, Broš, Chabada - Paroulek, Marek, Špilár - Jantovský, Vondráček, Eiselt. Trenéři: Hadamczik, Konečný.