Zlín stáhnul náskok lídra

LITVÍNOV

Hokejisté Litvínova po dvou výhrách, včetně úterního tříbodového zisku na ledě mistrovské Slavie, podlehli doma druhému Zlínu 1:4. Hosté zápas rozhodli ve druhé části, kdy zvýšili již na 3:0.

Zlín začal nebojácně a častěji ohrožoval Maříkovu branku. Litvínovský gólman se vyznamenal především při Krstevově vyloučení, kdy zlikvidoval Blaťákovu střelu od modré čáry a nadvakrát ho nepřekonal ani Barinka. Na druhé straně se neprosadil z protiútoku Říha, který minul prázdnou branku.

Hosté se v dalším průběhu úvodní části ubránili třem přesilovkám domácího celku a v 19. minutě se jim podařil parádní protiútok. Únik čtyř na jednoho proměnil ve svou šestnáctou trefu v ročníku nejlepší střelec extraligy Balaštík.

Altrichter vítězství ohlídal

I ve druhé třetině dokazovali hosté, proč jsou na druhém místě v tabulce. Rychlou hrou s přesnou přihrávkou se často dostávali před domácí branku. Ve 23. minutě zvýšil náskok Zlína Jenáček a za devět minut se trefil i Veselý.

Domácí naopak dopláceli na nepřesnou rozehrávku. Když už se dostali do šance, ztroskotali na brankáři Altrichterovi. Zlín si v závěrečné třetině výhru bez potíží uhlídal. V 57. minutě sice Kašpar snížil, ale slovenský útočník Barinka vzápětí upravil na konečných 1:4.

Pavel Hynek (Litvínov): "Mrzí nás, že jsme nenavázali na poslední dva zápasy. Nemohli jsme se dostat do zápasu, neboť nám chybělo aktivnější bruslení a nevytvořili jsme si potřebný tlak. Vítězství hostů bylo zasloužené."

Ernest Bokroš (Zlín): "Podařilo se nám dát úvodní gól na konci úvodní třetiny, tím jsme se dostali do zápasu. Musím hráče pochválit za trpělivost a hokejovou chytrost. Těší nás forma brankář Altrichtera, který dostal přednost před Murínem."

Litvínov - Zlín 1:4 (0:1, 0:2, 1:1)
Branky a nahrávky: 57. Kašpar (Droppa, Prorok) - 19. Balaštík (Leška, Blaťák), 23. Jenáček (Weissmann), 34. Veselý (Balaštík, Leška), 58. Barinka (Jenáček, Tesařík). Rozhodčí: Jebavý - Šátava, Pešek. Vyloučení: 5:8. Využití: 1:1. Diváci: 4190.
Litvínov: Mařík - Droppa, Hranáč, Poživil, Kroupa, Klobouček, Krstev - Trávníček, Kubinčák, Gombár - Kašpar, V. Hübl, Žemlička - Rolínek, T. Martinec, Balázs - L. Havel, Říha, Prorok. Trenéři: Výborný, Hynek a J. Hübl.
Zlín: Altrichter - Hamrlík, Blaťák, Tesařík, Zubíček, Nosek, Macholda - Balaštík, Leška, Veselý - Barinka, Jenáček, Weissmann - Okál, Vlach, Záhorovský. Trenéři: Bokroš a Stuchlík.