Tipsport extraliga

Liberec v prodloužení šanci nevyužil

2. prosince 2003 21:10 - ZNOJMO

Znojemští hokejisté vstoupili do zápasu s Libercem aktivněji, ale Snopek ani Straka se proti brankáři Svobodovi neprosadili. Na druhé straně nevyzrál na Dubu Rataj. Pak se sice hrálo dlouhé minuty bez přerušení, avšak i bez vzruchu před brankami.

Na začátku prostřední dvacetiminutovky nepřekonal Svobodu ani nadvakrát Haman a potom Znojemští promrhali čtyřminutovou přesilovku.

Chvíli nato přišel trest. Po Čakajíkově dělovce od modré čáry vyrazil Duba puk jen před sebe a liberecký Plodek otevřel skóre. Před pauzou sice Jihomoravané soupeře přitlačili, ovšem bez gólového efektu.

Vyrovnat se jim povedlo až v poslední třetině, když Havíř v početní převaze zužitkoval zpětnou přihrávku Urama. Dalším gólem v přesilovce dostal Beroun Znojemské dokonce do vedení, ale už za 31 vteřin odpověděl zblízka Hašek.

Skoro celé prodloužení hrál pro změnu přesilovku Liberec, ale Duba domácí podržel.

Milan Kastner, asistent trenéra Znojma: "Liberec výtečně bránil, my jsme se těžko v útoku prosazovali. Chválím tým za nasazení v prodloužení, které jsme odehráli v oslabení."

Karel Dvořák, asistent trenéra Liberce: "Nedařila se nám hra v oslabení. Škoda, že jsme nevyužili v prodloužení nabídnutou šanci na dvoubodový zisk."

Znojmo - Liberec 2:2 pp (0:0, 0:1, 2:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 47. Havíř (Uram), 52. Beroun (Uram, Pucher) - 33. Plodek (Čakajík), 53. V. Novák (Ťupa, J. Nedvěd). Rozhodčí: Smeták - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 8:10, navíc Havíř na 5 minut a do konce utkání a Snopek do konce utkání - Jirouš a V. Novák oba na 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 3872.
Znojmo: Duba - Němeček (41. Punčochář), Havíř, Benák, Mojžíš, Snopek, Křetínský - Barus (41. Beroun), Pucher, Uram - Plášek, Ludvík, Mareš - Straka, Haman, Pardavý. Trenéři: Pazourek, Skrbek a Kastner.
Liberec: O. Svoboda - L. Šmíd, Jiruš, Čakajík, J. Moravec, J. Nedvěd, Ťupa - Čermák, Rataj, J. Hašek - V. Novák, Kašpařík, S. Procházka - Korhoň, Vampola, Rozsíval - Plodek, M. Hájek, Verčík. Trenéři: Paleček, Dvořák a J. Nedvěd st.