Tipsport extraliga

Vary zvládly přesilovky a porazily Vsetín

27. ledna 2004 21:17 - KARLOVY VARY

Důležité tři body si Karlovy Vary zajistily využitím početních výhod. Utkání dvou uchazečů o play-off nabídlo zcela odlišný průběh jednotlivých částí. V úvodu aktivnější domácí vytěžili z převahy jen Ptáčkem nastřelenou horní tyčku Bieglovy brány.

Od druhé třetiny vystřídal rychlý pohledný hokej, urputnost a množství nedovolených zákroků. Přísný rozhodčí Turčan usadil na trestnou lavici v jednu chvíli hned šest vsetínských hokejistů.

Oba celky měly k dispozici dlouhé dvojnásobné přesilovky, ze kterých znovu zahrozili Ptáček ranou do tyče a vsetínský Polák mířící do pozorného Barty. Ujala se tak pouze početní výhoda z 21. minuty, kdy Tvrdík pohotově usměrnil Hájkovo nahození.

Vedení Energie zvýšil ve 45. minutě přesnou tečí Kumstát, vsetínský Dubec však po několika vteřinách zajistil napínavý závěr. Zoufalý nápor už vyrovnání hostům nepřinesl.

Richard Farda, trenér K. Varů: "Po druhé brance jsme se uklidnili. Jsme spokojeni, že jsme dali o gól víc než soupeř."

Zdislav Tabara, trenér Vsetína: "Mužstvo poznamenaly mnohá vyloučení a nešťastná druhá branka. Poté už Vary dobře bránily."

Karlovy Vary - Vsetín 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 21. Tvrdík (D. Hájek, Alinč), 45. Petr Kumstát (Alinč, Ptáček) - 46. Dubec (Demel, R. Hruška). Rozhodčí: Turčan - Charvát, Kalivoda. Vyloučení: 13:18, navíc Stantien 10 min, Jaškin (oba Vsetín) 10 min. a do konce utkání. Využití: 2:0. Diváci: 3642.
Karlovy Vary: Barta - D. Hájek, Ptáček, Galvas, Vantroba, Bauer, Rodin - Němčický, Alinč, Tvrdík - Bednařík, Lipianský, Netík - Kraus, Skuhravý (41. V. Polák), Petr Kumstát. Trenéři: Farda, Rulík.
Vsetín: Biegl - Jaškin, Frolo, J. Polák, Němec, Luža, Vyrůbalík - Dubec, Pavliš, Demel - Razingar, Stantien, Selingr - Hudec, Vak, Z. Sedlák, od 41. navíc R. Hruška. Trenéři: Neliba, Tabara, Režnar.