Zlín hladce rozstřílel Vary

ZLÍN

I počtvrté v letošní sezóně se v duelu s karlovarskými hokejisty radoval Zlín. Zatímco v úvodní třetině byli tentokrát Západočeši zcela neškodní a omezili se na zabetonování prostoru před Bartovou brankou, od druhé části hry vysunuli obranu, vystrčili růžky a snažili se i útočit.

Vedoucí gól Zlína dal dík svému důrazu v koncovce Balaštík, pak nastřelil Macholda horní tyč karlovarské branky a v úvodu druhé třetiny zvýšil Leška dorážkou v přesilovce na 2:0.

Ze snahy hostů o zvrat se zrodila jen Krausova tyč a když pak Weissmann překonal ze sóla potřetí Bartu, byl úspěch domácích zpečetěn.

Závěr měli už jasně ve své režii. Čtvrtý gól Veselého padl po ukázkově rozehrané přesilovce, Leška ještě nastřelil tyč a v závěrečné exhibici pak pozorně chytající Murín v pohodě dokráčel k šesté ligové nule v letošní sezóně.

Radost z vítězství kazí Zlínským jen skutečnost, že Čech, Mokrejš a Vosádko nedohráli pro zranění.

Jaroslav Stuchlík, asistent trenéra Zlína: "Výsledek vypadá na lehký zápas, ale opak byl pravdou. Bohužel se nám začíná rozrůstat marodka. Mokrejš, Čech i Vosátko utrpěli zranění kolenních vazů."

Radim Rulík, asistent trenéra K. Varů: "Soupeř byl lepší a vyhrál zaslouženě. Nám se vydařila jen druhá třetina, ale nedali jsme kontaktní gól a nevyvedli domácí z tempa."

Zlín - Karlovy Vary 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 5. Balaštík (Leška, Hamrlík), 21. Leška (Balaštík), 44. Weissmann (Vlach), 50. Veselý (Leška, Blaťák). Rozhodčí: Mikula - M. Čech, Machálek. Vyloučení: 2:4, navíc V. Polák (Karlovy Vary) na 10 minut. Využití: 2:0. Diváci: 4781.
Zlín: Murín - Hamrlík, Blaťák, Tesařík, Macholda, J. Dlouhý, Zubíček, D. Nosek, Vosátko - Balaštík, Leška, Veselý - Okál, M. Hlinka, Jenáček - Mokrejš, Vlach, Kapusta - Weissmann, Martin Čech I., Martin Čech II. Trenéři: Bokroš a Stuchlík.
Karlovy Vary: Barta - Jan Kudrna, F. Ptáček, Vantroba, Galvas, Bauer, Rodin - Petr Kumstát, Skuhravý, Kraus - Bednařík, Lipianský, Netík - Jantovský, Alinč, Němčický - Jaroš, V. Polák, Košťál. Trenéři: Farda a Rulík.