Plzeň se po vítězství nad Vsetínem rázně vrací do boje o elitní osmičku

PLZEŇ

Jen první dvacetiminutovka čtvrtého vzájemného utkání v základní části připomínal předchozí tři, kdy plzeňský celek vstřelil Vsetínu pouze po jednom gólu. Hlavně ve druhé části přišel útočný mat a výrazně posílil jeho účast v play-off.

Domácí převaha byla patrná od samého začátku utkání. Do obranného pásma hostů se ale jejich útočníci dostávali velmi těžce. Vsetínský celek pozorně obsazoval hráče, vysunul obranu a proto k vidění nebyl pohledný hokej. O plzeňské převaze svědčily i zásahy brankářů za první dvacetiminutovku 3:11.

Jediný gól padl v signalizovaném vyloučení sekundu před koncem první části. Velkou domácí přestřelku začal v prostřední části Michal Straka a když se utkání zlomilo do druhé poloviny, bylo prakticky rozhodnuto. Během 19 sekund totiž zvýšil Vostřák a J. Straka na 5:0, vsetínský brankář Biegl přepustil místo Plškovi a následný oddechový čas hostujících trenérů přece jen přinesl částečné vyrovnání hry a více práce měl i plzeňský brankář Málek.

Na začátku třetí třetiny přenechali domácí hokejisté iniciativu vsetínskému celku a ten využil dvakrát početní výhody a snížil na tříbrankový rozdíl. To ale bylo z jejich strany vše. Když nejlepší plzeňský střelec J. Straka byl autorem svého druhého gólu, v pořadí šestého celkem, bylo definitivně rozhodnuto.

Miroslav Přerost (Plzeň): "My jsme do utkání dali maximum, hráli na čtyři řady, hlavně abychom vydrželi fyzicky. Na začátku třetí třetiny jsme sice přenechali iniciativu hostům, ale rozhodla druhá třetina."

Jiří Režnar (Vsetín): "Věděli jsme, že je to utkání důležité, ale nezvládli jsme ho psychicky. Teprve až ve třetí třetině jsme začali lépe bruslit, ale to už bylo pozdě, stav byl 5:0."

Plzeň - Vsetín 6:2 (1:0, 4:0, 1:2)
Branky a nahrávky: 20. Dobrovolný (Paroulek), 25. Kracík (Michal Straka), 27. Andrašovský (Michal Straka, M. Výborný), 30. Vostřák (Jindřich), 31. J. Straka (Andrašovský, Paroulek), 55. J. Straka (Michal Straka, M. Výborný) - 42. Jiří Polák (Kowalczyk), 46. Z. Sedlák (Němec, Vak). Rozhodčí: Bolina, Nečas - Čech, Machálek. Vyloučení: 5:6. Využití: 2:2. Diváci: 8097.
Plzeň: Málek - Dobrovolný, Jindřich, Cartelli, M. Výborný, Dobroň, Krajíček - Paroulek, J. Straka, Andrašovský - Vostřák, Michal Straka, Matějovský - M. Dvořák, Kracík, Šaffer - Jaroslav Polák, Špaňhel, Důras. Trenéři: Přerost, Kučera.
Vsetín: Biegl (31. Plšek) - Jaškin, Frolo, Jiří Polák, Kowalczyk, Němec, Vyrůbalík, Horák - Dubec, Vak, Demel - Selingr, Stantien, R. Hruška - Z. Sedlák, Vávra, Ambruz. Trenéři: Neliba, Tabara a Režnar.