Rubriky:

Tipsport extraliga

Svaz vítá případný start hráčů z NHL v extralize, o omezení se neuvažovalo

13. září 2012 16:32 - Praha

Na působení hráčů z NHL při případné výluce se chystá hokejová extraliga a vítá zvýšení atraktivity, pokud se hvězdy typu Jaromíra Jágra, Patrika Eliáše a dalších v domácí nejvyšší soutěži skutečně objeví. Český svaz ledního hokeje (ČSLH), který po APK LH převzal řízení soutěže, proto neuvažoval o žádných omezeních s posilováním ze zámoří.

 

Petr Hloušek, Právo

V případě sobotního vyhlášení výluky budou hráči z NHL moci nastoupit nejdříve od příštího týdne, protože od pondělka bude možné řešit transferkarty u Mezinárodní hokejové federace (IIHF).

První posily mohou hrát nejdříve v úterý

První by tak mohli využít posily z NHL v úterní dohrávce 2. kola hokejisté Pardubic a Chomutova. "V každém případě musí hráč být zaregistrován a nastoupit na základě platné transferkarty," řekl na tiskové konferenci nový ředitel extraligy Josef Řezníček.

"Dále musejí kluby postupovat podle platného přestupového řádu. Pokud klubu (hokejista) v extralize patří, tak se tam vrací, pokud ne, musejí se kluby domluvit," navázal Řezníček. "Pak už je na klubu a hráči, jak si vyřeší vysoké pojistky," dodal.

Extraliga neuvažovala o žádném omezení jako například ve švédské Elitserien, kde musí případná posila z NHL uzavřít smlouvu na celou sezónu. "Nechtěli jsme kluby omezovat. Pro kluby už jsou limitující podmínky pojistek a také rozbíjení stávajících kádrů," uvedl Řezníček.

Neuvažovalo se ani o rozšíření možnosti angažování cizinců navíc oproti současnému limitu šesti. "Není totiž cílem dostat do extraligy více cizinců, ale vrátit sem hráče, kteří nás v NHL reprezentují," doplnil Řezníček.

Prezident vítá atraktivitu

Prezident ČSLH Tomáš Král vítá atraktivitu, kterou by účast hvězd z NHL přinesla. "Čekáme na definitivní výsledek jednání v NHL. Lze ale očekávat, že výluka nastane, a z hlediska diváckého a atraktivnosti je to ku prospěchu. Pro manažery klubů je to samozřejmě náročné. My jsme se nezabývali žádným radikálním řešením jako ve švédské lize," prohlásil Král. "My jsme o něčem takovém neuvažovali. Všichni se na to určitým způsobem těšíme a budeme čekat, jak to všechno dopadne," doplnil.

"Ale i bez výluky bude extraliga produkt, který má vysokou kvalitu. Novinkou je, že soutěž řídí svaz místo APK. Začali jsme novou etapu a věříme, že to bude ku prospěchu českého hokeje. Díky velmi dobré spolupráci se všemi se podařilo připravit ročník tak, abychom ho dokončili bez problémů s registracemi, odečty bodů a podobně," připomněl Král nedávné extraligové kauzy.

Větší atraktivitu si slibuje i od zavedení čtyřčlenné baráže mezi dvěma nejhoršími týmy extraligy a dvěma nejlepšími zástupci první ligy. "Slibujeme si od toho větší náboj extraligy nejen v play off, ale i v play out a baráži. Věříme, že to bude dobré pro hokej i diváky. Jestli to tak bude, se ukáže až v soutěži," doplnil Král.

Extraliga vstupuje do jubilejní 20. sezóny samostatné české soutěže a výročí bude připomínat i upravené logo. Soutěž bude opět fanouškům dostupná v přímých přenosech v České televizi, v TV Fanda (místo dosavadního Nova Sportu) a také v internetových přenosech hlavního partnera sázkové společnosti Tipsport.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..