Tipsport extraliga

ANKETA: Honejskův hattrick Kladnu, či tradiční kat Sparty Hertl? Vyberte hvězdu 22. kola extraligy

19. listopadu 2012 12:35 - Praha

Deset hokejistů, kteří v právě skončeném kole Tipsport extraligy zazářili, vám již tradičně nabízí redakce Sport.cz. V tom dvaadvacátém na sebe hattrickem upozornil zlínský útočník Antonín Honejsek, slávistický forvard Tomáš Hertl potvrdil roli kata Sparty, brněnský Jiří Trvaj zase vychytal svou první nulu v sezóně. Vidět však byli i další. Který z hráčů vás upoutal nejvíce? Hlasujte v anketě na konci článku!

Roman Vondrouš, ČTK

Jakub Sedláček

1. Jakub Sedláček

PSG Zlín

Zlínský gólman pochytal na ledě Jágrova Kladna čtyřicet střel, nestačil jen na tu Hlaváčovu a Berani tak i jeho zásluhou vyhráli 4:1. Úspěšnost zákroků: 97,56 %.

Filip Šindelář

2. Filip Šindelář

HC Vítkovice Steel

Vítkovický gólman září, za posledních 185 minut inkasoval ze hry jen dvě branky. V neděli pomohl Vítkovicím devětadvaceti zásahy k výhře 2:1 v Pardubicích. Úspěšnost zákroků: 96,67 %.

Jiří Trvaj

3. Jiří Trvaj

HC Kometa Brno

Proti Karlovým Varům lapil brněnský brankář všech čtyřiatřicet střel a připsal si tak první čisté konto v sezóně.

Tomáš Divíšek

4. Tomáš Divíšek

3 (1+2)

Útočník Komety nejprve svým spoluhráčům připravil první dva góly proti Karlovým Varům, třetí trefu pak obstaral sám. Brno zvítězilo 4:0.

Tomáš Hertl

5. Tomáš Hertl

HC Slavia Praha

3 (2+1)

Potřetí za sebou proti Spartě bodoval, podruhé v řadě navíc rozhodl pražské derby vítězným gólem z konce zápasu. Slávistický útočník v neděli zazářil dvěma brankami a asistencí navrch.

Miroslav Holec

6. Miroslav Holec

2 (1+1)

Forvard Brna při výhře 4:0 nad karlovarskou Energií zaznamenal gól a asistenci.

Antonín Honejsek

7. Antonín Honejsek

PSG Zlín

3 (3+0)

Sám po zápase přiznal, že proti Kladnu sehrál životní zápas. Dvacetiletý zlínský útočník zastínil Jágra, jehož Kladno sestřelil hattrickem.

Ondřej Kratěna

8. Ondřej Kratěna

HC Škoda Plzeň

2 (2+0)

Plzeňský útočník nejprve ve třetí třetině srovnal na ledě Chomutova na 2:2, v samostatných nájezdech pak zařídil Škodovce bod navíc, když jako jediný z osmi exekutorů nezaváhal.

Radim Tesařík

9. Radim Tesařík

PSG Zlín

2 (0+2)

Osmatřicetiletý veterán pomohl Zlínu k výhře v Kladně dvěma asistenci, v hodnocení účasti na ledě v jeho kolonce svítí +2.

Marek Tomica

10. Marek Tomica

2 (1+1)

Jeho spolupráce s talentovaným Hertlem proti Spartě klapala. Ve druhé třetině nejprve Tomica po Hertlově pasu srovnal, v předposlední minutě zápasu si role prohodili a byl z toho vítězný gól sešívaných.