Liberec - Pardubice 1:4Pardubice to v extralize na Liberec umějí. Vyhrály nad ním popáté v řadě

19. Zohorna (trestné střílení) 0 : 1
21. Nosek 0 : 2
40. Kousal 0 : 3
52. Filippi 1 : 3
58. Cetkovský 1 : 4

Tristní bilance hokejistů Liberce na domácím ledě se ještě prohloubila. V předehrávce 36. kola Tipsport extraligy podlehli Bílí Tygři úřadujícím šampiónům z Pardubic 1:4 a potvrdili pozici nejhoršího celku před vlastním publikem v celé soutěži - ze 17 zápasů vydolovali pouze 19 bodů. Východočechům se naopak proti Liberci daří: svého soka porazili v extralize již popáté za sebou.

Liberec z posledních deseti zápasů zaznamenal jen jediný triumf, kterého navíc dosáhl až v prodloužení. I proto patří Bílým Tygrům až třináctá příčka, Chomutov je poslední jen vinou horšího skóre.

Do první šance utkání se dostal liberecký kapitán Nedvěd, v 5. minutě ale trefil jen boční tyč. Více ze hry měli hosté, kteří byli aktivnější a navíc lépe bránili. Otevřít skóre mohl při Vitáskově vyloučení Šagát, brankáře Pince ale nepřekonal.

Stav se změnil až v 19. minutě, kdy obránce Štich v gólové šanci zastavil Zohornu jen za cenu faulu a rozhodčí nařídili trestné střílení. To pardubický útočník jistě proměnil a dal si tak dárek k dnešním 25. narozeninám.

Hned na začátku druhé třetiny mohl zvýšit Buchtele, ale z dobré pozice přestřelil. Východočechy to však mrzelo jen několik sekund, v pokračující akci totiž Nosek překonal Pince podruhé.

Hostům pomohla i branková konstrukce

Snížit mohl Nedvěd, Salfický ale svůj tým podržel. Při Zohornově trestu měli hosté i potřebné štěstí, Víškova střela v 31. minutě skončila jen na tyči. Když se poté neujala ani Dudova šance, prosadily se opět Pardubice. Sedmatřicet sekund před koncem prostřední části zvýšil už na 3:0 Kousal.

Trenér Pešán se pokusil Tygry probudit změnami v sestavě, proti organizovaně hrajícím Pardubicím se ale Liberci nedařilo prosazovat. Neujaly se ani Dudovy střely v přesilové hře nebo Bortňákův pokus v oslabení. V polovině třetí třetiny navíc domácí přišli o svého nejproduktivnějšího hráče Nedvěda, který dostal desetiminutový osobní trest.

V 52. minutě se sice podařilo Filippimu snížit, ale obrat se nekonal. I kvůli tomu, že Bárta v přesilové hře trefil opět jen tyč. V 57. minutě se domácí rozhodli riskovat bez brankáře a Cetkovský uzavřel skóre zápasu na konečných 1:4.

Předehrávka 36. kola hokejové extraligy:
Bílí Tygři Liberec - HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 1:4 (0:1, 0:2, 1:1)
Branky a nahrávky: 52. Filippi (T. Urban) - 19. T. Zohorna z trest. střílení, 21. T. Nosek (Kousal, V. Kočí), 40. Kousal (Buchtele, Benák), 58. Cetkovský (Nahodil, Semorád). Rozhodčí: Husička, Turčan - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 5:5, navíc P. Nedvěd (Liberec) 10 min. a do konce utkání. Bez využití. Diváci: 4237.
Liberec: Pinc - Čakajík, Štich, Vitásek, Výtisk, Čutta, Jánošík, Havíř, Ulrych - Galamboš, P. Nedvěd, Bulíř - Duda, Filippi, Víšek - Bárta, T. Urban, Vantuch - Dušek, R. Vlach, Bortňák. Trenéři: Pešán, M. Černý a Kapoun.
Pardubice: Salfický - Benák, Vašíček, Píša, M. Drtina, V. Kočí, Gawryletz - Šagát, T. Zohorna, Somík - J. Veselý, T. Nosek, Starý - Radil, Kousal, Buchtele - Cetkovský, L. Nahodil, Semorád. Trenéři: Trličík a Lubina.