Sparta vyhrála podeváté v řadě, Plzeň po prohře v Liberci vede už jen o dva body

Kompletní sadu sedmi zápasů mělo nedělní 44. kolo hokejové Tipsport extraligy. Osm kol před koncem základní části se opět zdramatizoval souboj o Prezidentskou trofej, lídr z Plzně totiž prohrál 3:6 v Liberci a od druhého Zlína, který zvítězil 3:1 v Brně, jej dělí už jen dva body. Třetí je aktuálně Třinec, který prohrál v prodloužení v Chomutově a na Plzeň ztrácí čtyři body. Na vítězné vlně se dál vezou hokejisté pražské Sparty, kteří porazili 4:2 České Budějovice a slaví devátou výhru v řadě.

V dostihu o Prezidentskou trofej pro vítěze základní části extraligy klopýtla na ledě Liberce Plzeň. Vedoucí celek tabulky prohrál s druhým nejhorším týmem soutěže 3:6, hattrickem se na destrukci hostujícího týmu podílel bývalý forvard Indiánů Radek Duda. Bílí Tygři tak vyhráli i druhý duel pod vedením trenéra Pavla Hynka, které převzal kádr na začátku týdne.

Na zaváhání Západočechů se nepodařilo zareagovat hokejistům dosud druhého Třince, kteří se představili na ledě posledního Chomutova. Piráti šli do zápasu poprvé pod vedením kouče Jiřího Čelanského a dokázali nejproduktivnější celek extraligy zaskočit. Dvoubrankové vedení z první třetiny sice ve třetí části ztratili, nakonec se ale radovali ze zisku dvou bodů, které v nastavení vystřelil Palin.

Zaváhání soupeřů využili hokejisté Zlína, kteří v neděli naskočili na led brněnské Komety. Aktivnější hosté zvítězili 3:1, posunuli se v tabulce na druhé místo a stáhli náskok vedoucí Plzně na dva body. Třinec je rovněž s dvoubodovou ztrátou třetí.

Sparta srovnala 13 let starý rekord

Hokejisté Karlových Varů bojují o naději na elitní desítku a tři body v duelu se čtvrtou Slavií jim přišly náramně vhod. Domácí vedli už od 2. minuty zásluhou Pecha, na další gól pak diváci čekali v místy hodně nervózním duelu až do poslední minuty, kdy se při power play Slavie trefil do prázné branky Zaťovič.

Už jen bod ztrácejí na Slavii hokejisté Sparty. Pražané na domácím ledě porazili i díky dvěma brankám Sachy Treilleho 4:2 České Budějovice a dokázali zvítězit i v devátém duelu za sebou. Holešovický celek tak vyrovnal klubový rekord starý třináct let.

Desátou příčku drží hokejisté Vítkovic, v domácím duelu s Litvínovem ale tahali dlouho za kratší konec. Jednobrankový náskok hostujícího celku smazal devět minut před třetí sirénou Roman a v 63. minutě zajistil dva body pro domácí Svačina.

Na předkolo play-off myslí dál také v Pardubicích. V neděli Východočeši porazili sedmé Kladno 4:1 a od Vítkovic je dělí pět bodů.

Hokejová extraliga - 44. kolo
Karlovy Vary - Slavia 2:0on-line
Branky: 2. Pech, 60. Zaťovič.
Vítkovice - Litvínov 4:3 v prodl.on-line
Branky: 6. Huna, 22. Huna, 51. Roman, 63. Svačina - 7. Rapáč, 10. Lukeš, 42. Černý.
Pardubice - Kladno 4:1on-line
Branky: 10. Cetkovský, 28. Bartek, 52. Kousal, 59. Cetkovský - 13. Kameš.
Sparta Praha - Č. Budějovice 4:2on-line
Branky: 8. Přibyl, 16. Treille, 27. Tenkrát, 60. Treille - 21. Kotalík, 57. Mertl.
Liberec - Plzeň 6:3on-line
Branky: 3. Duda, 11. Pospíšil, 14. Duda, 33. Duda, 46. Dušek, 60. Bulík - 12. Johnson, 23. Pletka, 30. Hanzlík.
Chomutov - Třinec 3:2 v prodl.on-line
Branky: 17. Divíšek, 18. Sikora, 64. Palin - 41. Zíb, 43. Polanský.
Brno - Zlín 1:3on-line
Branky: 12. Svoboda - 9. Okál, 26. Čech, 44. Veselý.