Vsetín urval bod v Třinci, asistencí pomohl Hudler

TŘINEC

Hokejisté Vsetína vydolovali v Třinci bod za remízu 2:2 a jsou čtyři kola bez prohry. Přihrávkou jim k tomu přispěl staronový spoluhráč Jiří Hudler, který se do vsetínského dresu oblékl po necelých dvou letech. V rozháraném souboji měli blíž ke třem bodům Oceláři, ale kapitán mužstva Král neproměnil šest minut před koncem trestné střílení.

Kovaný centr Hudler musel při svém návratu do Vsetína vzít zavděk místem na pravém křídle, ale jeho výkonu to nebylo na obtíž. Zručný technik uplatnil svůj přehled hned v první minutě, ovšem Brabenec jeho gólovou výzvu nevyslyšel a nastřelil jen Vojtkovo rameno. Domácí ofenzíva byla daleko efektivnější. Oceláři měnili skóre z první vážnější akce, kterou zblízka zakončil nedůrazně obsazený Skořepa.

Náznaky třineckého náporu se však rychle vypařily. Hudlerova formace uzamkla v deváté minutě soupeře do jeho obranného pásma a Vojtkovu klec dobyl po sérii dorážek z brankoviště Brabenec. Vesměs jen nápady zámořské posily Vsetína byly světlým zjevem utkání, jehož úroveň trpěla topornou snahou obou týmů.

Diváky pobavil i Biegl, který nezvládl výlet za branku. Chyba vsetínského gólmana ale zůstala nepotrestána, protože Rozsíval minul síť.

Třinečtí se od druhé části topili ve vlastní nemohoucnosti. Hostům stačilo, že se opevnili na modré čáře a skulinami ve střednímu pásmu podnikali smrtonosné výpady. Somík při vlastním oslabení nedotáhl zdařilou individuální akci, přesně v polovině utkání však domácí přelstil Vak pasem za obranu a Demel zavěsil. Ocelářům mohl zlomit vaz Hruška, ale i když měl před Vojtkem spoustu času i místa, utopil se v nesmyslných kličkách.

A Valaši pykali. V úvodu závěrečného dějství poslal puk bekhendem do opuštěné klece Martynek. Úporný boj mohl šest minut před koncem rozhodnout třinecký Král, ale při trestním střílení se netrefil. Soupeři, kteří se zoufale snaží proklestit cestu do play off, si tak rozdělili po bodu.

Pavel Marek (Třinec): "Začali jsme dobře, ale neutrhli jsme se na dva góly, abychom se uklidnili. Z naší strany v tom byla sice velká snaha, ale hra byla hodně křečovitá, puky nám uskakovaly a celkově to vypadalo špatně. Šance na tři body se nám naskytla v závěru, kdy jsme měli výhodu trestného střílení. Hráči si dneska ovšem vůbec nevěřili, ani nebylo koho vybrat. Nakonec šel Richard Král a nedal."

Antonín Stavjaňa (Vsetín): "Chtěli jsme bodovat a podle průběhu jsme ještě před třetí třetinou mohli myslet na vítězství. Pak jsme si to ale sami zkomplikovali. Hlavně neproměňováním šancí, tolik příležitostí jsme v Třinci nezažil, ať jako hráč nebo jako trenér."

Třinec - Vsetín 2:2PP (1:1, 0:1, 1:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 2. Skořepa (Polanský, Podhradský), 42. Martynek (Polanský) - 9. Brabenec (Hudler, Gýna), 31. Demel (Vak). Rozhodčí: Nečas - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 6:4. Bez využití. Diváci: 3714.
Třinec: Vojtek - M. Rozsíval, Chvátal (21. Čakajík, 41. Všetečka), Hunkes, J. Malinský, Podhradský, Mezei - Peterek, Bonk, Hašek - Martynek, Král, Pavelek (41. Zbořil)- Polanský (7. - 14. Kucharczyk), Skořepa, Vítek (42. Janků). Trenéři: Marek, Mach.
Vsetín: Biegl - Klesla, Frolo, Gýna, Gřegořek, Němec, Jaškin, Mikel - Hudler, Brabenec, Somík - Kovář, Vak, Demel - Dubec, Vlach, Selingr - R. Hruška, Pavliš, Korotvička. Trenéři: Stavjaňa, Neliba.