Rubriky:

Tipsport extraliga

Novým koučem hokejistů Chomutova je Beck

8. ledna 2014 10:19 - Chomutov

Novým trenérem hokejistů extraligového Chomutova se stal Jaroslav Beck. U posledního týmu soutěže střídá Josefa Turka, který byl odvolán v úterý. Dvaašedesátiletý Beck dosud působil jako trenér juniorů Pirátů a na konci minulé sezóny byl v prvním týmu Chomutova asistentem trenéra Jiřího Čelanského.

 

Michal Krumphanzl, ČTK

"Nebylo nad čím přemýšlet. Situaci, která v klubu vznikla, bylo potřeba řešit. Měl jsem na to jen minimum času a rozhodl jsem se, že do toho s realizačním týmem půjdu," popsal Beck klubovému webu, jak se jeho jmenování hlavním koučem rodilo.

"Nový trenér bude mít jediný cíl - kvalitně připravit mužstvo na baráž," řekl generální manažer Chomutova Jaroslav Veverka už v úterý po Turkově odvolání. Beck se stal po něm a Čelanském, který byl odvolán 8. listopadu, už třetím trenérem Pirátů v této sezóně.

Na severu Čech se už smířili s tím, že budou i na konci své druhé sezóny v české extralize hrát baráž. Na dvanácté Karlovy Vary ztrácejí Piráti 16 kol před koncem základní části a předpokládanými šesti duely ve skupině o udržení propastných 24 bodů a na předposlední Kladno 14 bodů.

Beck minulou baráž zažil a pro Piráty skončila nakonec úspěšně. "Je ale diskutabilní, zda je to výhoda. Určitý přehled a zkušenosti to přineslo. Může to být výhoda, ale ten tým se nachází v trochu jiném stavu, než se nacházel loni v tomto období. Takže nejdřív je třeba tým dobře připravit a pak můžeme teprve zúročit ty zkušenosti z baráže," vysvětlil Beck.

Tým je psychicky dole

Bez ohledu na postavení v tabulce a jen minimální naději na jeho změnu by rád viděl mužstvo znovu vyhrávat. "Jako hlavní a zásadní bod vidím to, že tým je psychicky hodně dole. Hráči si moc nevěří, i když jsou to kvalitní hráči. Trošku jsme zapomněli vyhrávat. Je třeba se vrátit k tomu, že si na někoho věříme a jsme schopni toho soupeře porazit," uvedl Beck.

Právě absence sebevědomí hraje podle něho velkou roli. "Na základě kvalitní přípravy a jasně stanovených pokynů musí přijít sebevědomí, musí přijít body, pocit z výhry a pocit z dobře odvedené práce, to je základ," doplnil Beck.

Řadu hráčů zná osobně, navíc měl možnost sledovat zápasy Pirátů. "Určitý přehled máme a také díky tomu máme naprosto jasnou představu o tom, jakým směrem jít," ujistil Beck.

Pátý trenér za poslední dva roky

K ruce má zatím Petra Martínka, jenž byl jeho asistentem i u juniorského týmu. A podle všeho by mohli společně působit i na extraligové střídačce. Středeční trénink společně s nimi vedl Turkův asistent Robert Kaše. "Vždy se dobře spolupracuje s tím, koho znáte. A navíc Petr je na tu práci, pro kterou jsem si ho zvolil, pro mě ideální člověk. On vidí věci, umí je pojmenovat a má pro to cit," řekl Beck s tím, že Martínek by měl mít kromě jiného na starost práci s obránci.

Chomutov za dva roky v extralize povede již pátý trenér. Před rošádami v této sezóně skončil jako první v listopadu 2012 Jiří Doležal, který předtím vedl tým jen od března, kdy nahradil před šestým semifinále první ligy odvolaného Václava Sýkoru. Doležala nahradil jeho asistent Mikuláš Antonik, jehož pak na konci ledna vystřídal Čelanský.

Nyní se vedení Pirátů rozhodlo vsadit na věkem zkušeného kouče, protože dosud byl nejstarším chomutovským lodivodem během působení v nejvyšší soutěži dvaačtyřicetiletý Turek.

Beck působil u juniorského tým Pirátů čtvrtým rokem a v roce 2012 jej dovedl k titulu v extralize. Rodák z Prostějova pracoval především s mládeží v Olomouci, Havířově nebo Kometě Brno. V roce 2004 převzal první tým prvoligového Prostějova, ve druhé lize vedl Přerov a Techniku Brno. V první lize trénoval také Šumperk. Působil také u českých reprezentačních týmů do šestnácti, sedmnácti a osmnácti let.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..