Rubriky:

Tipsport extraliga

Policie vyšetřuje zranění fanouška při extralize v Hradci Králové

20. ledna 2014 13:14 - Hradec Králové

Policisté vyšetřují rvačku při pátečním extraligovém utkání mezi hokejisty Hradce Králové a Plzní, při které členové bezpečnostní agentury zranili čtyřicetiletého fanouška hradeckého klubu. Pachateli za výtržnictví hrozí až dvouleté vězení, informovala mluvčí hradecké policie Lenka Burýšková. Hradecký klub se zásah omluvil.

 

David Taneček, ČTK

Podle trestního oznámení členové bezpečností agentury fanouška při vyvádění z hlediště opakovaně napadli. "Muž utrpěl poranění v obličeji, se kterým byl ošetřen ve fakultní nemocnici a to s dosud nezjištěnou délkou léčení," uvedla mluvčí. Rvačce měl předcházet incident mezi poškozeným a dalším fanouškem. Policisté v případu vyslechli několik svědků, nyní vyhodnocují také kamerové záznamy a zjišťují, kdo má útok na svědomí.

Hokejový klub Mountfield HK v oficiálním prohlášení k incidentu uvedl, že se neztotožňuje s intenzitou a způsobem zásahu některých členů pořadatelské služby. "Vedení klubu si nepřeje a zajistí, aby pracovníci pořadatelské agentury, kteří nezvládli páteční incident a podíleli se nepřiměřeném zákroku proti fanouškům, již na stadiónu nepůsobili v této funkci," stojí v prohlášení. Klub také v souladu se smlouvou udělí pořadatelské službě finanční pokutu.

Zásah kritizuje i hradecký primátor Zdeněk Fink. "Dva chlapi se tam strkali. Ochranka je má roztrhnout, zklidnit a odvést. Nemá nikoho mlátit. Bylo to hnusný," citoval Finka ve svém dnešním vydání Hradecký deník.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..