Vary podruhé v sezóně získaly tři body

KARLOVY VARY

Hokejisté Karlových Varů v předcházejících dvou zápase remizovali 0:0, v jedenáctém kole se ale fanoušci na západě Čech nenudili. Hráči Energie porazili v souboji dvou tápajících týmu Vsetín 7:4 a teprve podruhé v sezóně se tak mohli radovat z tříbodového zisku. Valachům se to ještě nepodařilo.

První třetina přitom hodně připomínala dva předešlé duely Karlovarských. Na ledě totiž kralovali brankáři Mensator a Hovi. Hostujícího finského gólmana postupně vyzkoušeli Skuhravý, Polák či dokonce ve vlastním oslabení Nedorost, Hovi byl ale pozorný. Mensator na druhé straně moc práce neměl.

Skóre zápasu otevřel ve 23. minutě Duben, který tak po odehraným 187 minutách navázal na předešlého karlovarského střelce Kumstáta. Domácí si po ukončení nelichotivé série oddechli a v krátké době se jim podařilo přidat další branky. Hoviho překonali Hurtaj a Skuhravý a do vsetínské svatyně se postavil náhradník Plšek.

Poté však skončila i druhá domácí série - bez inkasovaného gólu. Mensatora překonal Duba a karlovarský mladík tak musel lovit puk ze své branky poprvé po 192 minutách. Vsetínští ožili a Hruškovi se vzápětí podařilo snížit 2:3. Jen díky Mensatorovi poté domácí stále vedli. Vychytal totiž Tomíka, Gorev poté mířil těsně vedle.

Třetí třetina se nesla ve znamení brankové přestřelky. Alinč nejprve zvýšil na 4:2, ale Dubec rychle vrátil hosty zpět do hry o body. Západočeši se ale nezalekli a nedovolili soupeři zápas zdramatizovat. Zasloužil se o to i brilantně provedeným trestným střílením obránce Řezníček, který tak potrestal Štefankův faul na Pavelka. Vzápětí se trefil Dvořák, a přestože Stantien při power play hostí ještě jednou snížil, konečné slovo měl opět domácí Dvořák.

Energie Karlovy Vary - Vsetínská hokejová 7:4 (0:0, 3:2, 4:2)
Branky a nahrávky: 23. Duben (Hurtaj), 27. Hurtaj (M. Dvořák, A. Nedorost), 32. Skuhravý, 42. Alinč (Pavelek), 55. J. Řezníček z trest. střílení, 55. M. Dvořák (Hurtaj, Ptáček), 60. M. Dvořák (Hurtaj, A. Nedorost) - 34. Duba (Steiner), 36. O. Hruška (Steiner), 50. Dubec (Ivan), 56. Stantien. Rozhodčí: Bulanov (Rus.) - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. Diváci: 2900.
Karlovy Vary: Mensator - Duben, Ptáček, J. Řezníček, Jiří Polák, Ustrnul, Němec - M. Dvořák, Hurtaj, A. Nedorost - Milan Procházka, Alinč, Selingr - Petr Kumstát, Skuhravý, Košťál - J. Bauer, Pech, Pavelek. Trenéři: Venera, Baďouček a Kněžický.
Vsetín: Hovi (32. Plšek) - R. Bauer, Hrabal, Kučný, Lamberg, Nedbálek, F. Štefanka - Tomík, Stantien, Demel - Květoň (21. O. Hruška), Steiner, Bacul (21. Duba) - Dubec, Ivan, Gorev. Trenéři: Jeřábek a Kopřiva.