Sparta zvládla nervózní začátek a porazila Vary

Zpočátku nervózní Spartu nasměrovaly k pátečnímu vítězství nad Karlovými Vary dva góly během 36 sekund těsně před první přestávkou. Domácí střídali jen tři útoky, do nichž se vešel i z hostování v Mladé Boleslavi stažený Langhammer, a od obratu skóre byli na ledě jasně lepším týmem.

Vary sice v úvodu promarnily dvě krátké dvojité početní výhody, ale nakonec v přesilovce přece jen otevřely skóre, když Selingr tečoval Macholdovu střelu od modré.

Sparťané se Schwarzem v brance skoro celou první třetiny hledali herní rytmus, pomohl jim až vydařený finiš, kdy nejprve Chabadova přihrávka z úhlu našla volného Sivka a vzápětí se Štrba prokličkoval ke gólovému zakončení. Karlovarské mužstvo se snažilo přitvrdit, jenže Sparta pod dojmem vedení už hrála klidněji než v úvodu.

V polovině zápasu za deset vteřin Markem zužitkována hra v pěti proti třem znamenala nejen zvýšení náskoku, ale i posílení sebedůvěry domácích, kteří brzy připojili Chabadův gól.

Za stavu 4:1 ujel z branky hostí Mensator a místo něj chytal poprvé Přikryl, kterého však čtvrthodiny před koncem překonal Ton, když po chybě obránců se řítil sám na branku a stihl zakončit s hokejkou prostrčenou mezi nohy. A šestý gól přidal v poslední minutě Chabada.

Sparťané nakonec předvedli zřejmě nejlepší výkon pod trenérem Výborným, sehráli zápas bez viditelných kiksů v obraně a s patřičnou útočnou chutí, což prořídlé ochozy kvitovaly nadšením.

Sparta Praha - Energie Karlovy Vary 6:1 (2:1, 2:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 19. Sivek (O. Kratěna, Chabada), 20. Štrba (Ton), 29. Marek, 35. Chabada (Marek, Štrba), 44. Ton, 60. Chabada (Sivek) - 9. Selingr (Macholda, Alinč). Rozhodčí: Kurmann (Švýc.) - Kostka, Český. Vyloučení: 10:10. Využití: 1:1. Diváci: 3696.
Sparta Praha: Schwarz - Stehlík, Černošek, Dobroň, Jan Hanzlík, Toman, O. Malinský - O. Kratěna, Sivek, Chabada - Ton, Marek, Štrba - Netík, Langhammer, Vopat. Trenéři: Výborný a Jelínek.
Karlovy Vary: Mensator (35. Přikryl) - Ptáček, Duben, Macholda, J. Polák, Němec, Krajíček, Ustrnul - Dvořák, Hurtaj, Pavelek - Milan Procházka, Alinč, Selingr - Tvrdek, Košťál, Skuhravý - Pražák, Pech, Bednařík. Trenéři: Venera, Baďouček a Kněžický.