Rubriky:

Tipsport extraliga

Bříza: Takový vrchol extraliga nezažila

9. dubna 2006 13:00

Mnozí sportovci v jednačtyřiceti letech jen mlhavě vzpomínají na vrcholné období své aktivní kariéry. Brankáře hokejové Sparty Petra Břízu ale jako by čtyři křížky vůbec netrápily. "Celé play-off se řídíme názvem jednoho českého filmu: Musíme si pomáhat!" říká gólman holešovického klubu před startem finálové série se Slavií.

Jste klíčovou postavou Sparty v play-off. Cítíte, že na vás spoluhráči spoléhají?
Každý z nás dobře ví, jaká role mu v týmu náleží. Celé play-off se řídíme názvem jednoho českého filmu: Musíme si pomáhat. Důležitý je ten týmový duch, každý si plní svou úlohu a respektuje spoluhráče.

Ve Slavii jste s hokejem začínal, takže je pro vás pražský souboj o titul pikantní?
Těší mě, že hrajeme o zlato s tradičním rivalem, i když je to soupeř z nejtěžších. Hlavně pro fanoušky je skvělé, že došlo na pražské finále. Půjde o svátek hokeje a doufám, že si báječnou atmosféru užijeme i my na ledě. V obou halách lze čekat návštěvnost hodně přes deset tisíc lidí, vrchol soutěže před tolika diváky extraliga nezažila.

Není komplikací přesun prvního finálového duelu už na neděli?
Je mi jednačtyřicet, delší čas na regeneraci by tudíž přišel v mém věku vhod. Víc prostoru na odpočinek by uvítalo asi celé mužstvo, navíc slávisté končili semifinále o 24 hodin dřív, nad tím ovšem nemá cenu spekulovat. Musíme stihnout dát se dohromady.

V čem vidíte silné stránky a slabiny finálového protivníka?
V průběhu celé sezóny Slavia prokazuje, že disponuje nesmírně kompaktním týmem hýřícím obrovským sebevědomím. Má hodně vyrovnané útoky, dostatečně důrazné obránce, a pokud má nějaké slabiny, tak je zkusíme odhalit až přímo na ledě.

Přiznáváte tedy slávistům roli favorita?
Určitě. Pro nás je ovšem finálová série velikou výzvou. Určitě nebudeme odevzdaní, moc toužíme Slavii porazit. Soupeř jde do finále s vědomím, že musí vyhrát. Dal si ten cíl už před sezónou a směřuje k němu, u nás se to vyvíjelo jinak. Od té doby, co jsme se pohybovali na hraně play-off, jsme zvyklí hrát pod značným tlakem a ve stresu. Teď bychom to mohli zúročit, pro zisk titulu uděláme maximum.

Sparta se v sezóně dlouho trápila, až od ledna přišel její obrovský herní i výsledkový vzestup, který předznamenal vaše úspěšné tažení celým play-off. Čím si vysvětlujete tu proměnu?
Po listopadové změně trenérů se začalo víc pracovat na kondici i na herním projevu. Začali jsme si říkat věci, které nám v průběhu sezóny nefungovaly a srážely nás. Stmelilo nás určitě i to, že jsme bojovali o play-off až do posledního kola. V posledních týdnech jsme pak našli tu správnou pohodu.

Martin Kézr, Sport.cz, Právo

Zrušit


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..