Rubriky:

Tipsport extraliga

Co král, to silný příběh. Tentokrát vyhrála obětavost z Pardubic

20. ledna 2018 13:07 - Praha

Radost z gólu, to je pro hokejistu opojný pocit. Pro útočníka dokonce povinnost připisovat si do statistik branky. Ale jde také psát jiný příběh. Pardubický odchovanec Patrik Poulíček šel druhou cestou. Rozehrál svoji hru, ovládl Radegast index za měsíc prosinec. Pracovitost, obětavost a snaha mu přinesla vítězství v prosincovém hodnocení. Právem tak nasadí zelenou helmu určenou největším bojovníkům extraligy. Přinese mu v lednu štěstí v podobě střeleckých zásahů?

Radegast Index

Dohromady odehrál přes 440 minut, průměrně v zápase stráví na ledě 13 minut, nasázel už více jak 30 střel, na vstřelenou branku však dosud čeká. Čtyřiadvacetiletý Poulíček nad tím kroutí hlavou.

"Pětatřicet kol za námi a já jako útočník nevstřelil jediný gól, je to ostuda," přiznal na klubových stránkách pardubický odchovanec a přiznal, že útok na body v Radegast indexu byl spíš východiskem z nouze, které se však pro klub ukázalo jako dobrý tah. "Moje střelecká potence je k pláči, jsem rád, že jsem našel činnost, která pomůže týmu a přispěje k výsledku," říká vítěz za měsíc prosinec. Čtrnáctého ledna se dočkal své první trefy v sezóně, kdy skóroval na ledě Sparty a Pardubice vyhrály 4:2.

Radegast index
Radegast index je parametr statistik, který je od sezóny 2013/14 sledován a zobrazován současně s oficiálními statistikami. Radegast index se zaměřuje na bojovnost hráčů. Skládá se z +/- bodů, blokování střel a blokování hráče (hit), což je fyzický kontakt s výjimkou faulu, který vede k zastavení nebo „dohrání“ soupeře. Na základě Radegast indexu je každý měsíc vyhlášen Radegast index hráč měsíce.

Pardubický bojovník přerušil nadvládu vítkovického obránce Jana Výtiska, který se v prosinci musel podrobit operaci palce a jeho levou ruku stále zdobí sádra. "Extraliga je plná velkých bojovníků stejně jako silných příběhů. Sledoval jsem prosincový souboj a blahopřeji Patrikovi. Věřím, že na konci ledna se osobně muži v zelené helmě postavím v našem vzájemném utkání," vzkázal Výtisk.

Za Poulíčkem skončil druhý vítkovický Marek Hrbas, třetí pak Michal Moravčík z Plzně. Týmové hodnocení Radegast indexu kopíruje celkovou tabulku extraligy. Vedoucí Plzeň (1089 bodů) stíhají Vítkovice, které v tomto případě ztrácí pouhý bod (1088 bodů).

lik, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..