Burgrův útok zajistil Vítkovicím výhru nad Spartou

OSTRAVA

Vítkovice ve třetí třetině smetly profesorsky působící Spartu, která jako by doma zapomněla bojovnost, jež naopak zdobila domácí. Holaňův tým proměnil šance a potvrdil vzestup formy.

Úvod poznamenala řada faulů, ovšem přesilovky Pražané sehráli tragicky. V oslabení měli tutovky Šimíček i Jurečka, pak byl Burger v nájezdu faulován Vykoukalem a mohl ukázat, že trestná střílení opravdu zvládá skvěle. Až poté hosté zlepšili bruslení, Ostravany zlobil hlavně Ton, chybu domácích však po vhazování ztrestal až zkušený Hlaváč.

Ve druhé části měla šance také Sparta, domácí se však bránili dobře a v přesilovce Přikryla překonal dorážkou Hubáček. V poslední části Procházka trefil tyčku, ale domácí to nemrzelo. Znovu se trefil Burger, pak ještě připravil gól pro Irgla a o 21 s později zkázu Sparty dokonal Krenželok. Vítkovice podržel i Pinc, který za stavu 3:1 vychytal spalovače šancí Tona.

Mojmír Trličík, asistent trenéra Vítkovic: "Podrželi nás Pinc a první lajna. Po vyrovnání jsme se lekli, ale zvedla nás využitá přesilovka." Marian Jelínek, asistent trenéra Sparty: "Kromě asi dvanácti minut ve druhé třetině byl soupeř ve všem lepší, vyhrál zcela zaslouženě."

Vítkovice Steel - Sparta Praha 5:1 (1:1, 1:0, 3:0)
Branky a nahrávky: 7. Burger z trestného střílení, 38. Hubáček (Irgl), 48. Burger (T. Káňa), 59. Irgl (Burger), 59. Krenželok (Šimíček) - 14. Hlaváč (P. Ton). Rozhodčí: Šindler - Křivský, Pešek. Vyloučení: 10:12. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 4112.
Vítkovice: Pinc - Jurečka, Gulaši, Jasečko, S. Hudec, Kuboš, Holík, od 36. navíc Dresler - Irgl, Burger, Hubáček - Mikulík, Šimíček, Krenželok - T. Káňa, R. Procházka, Köhler - Klimek, Tomášek, F. Seman. Trenéři: Holaň a Trličík.
Sparta: Přikryl - Ptáček, Tabaček, Vykoukal, Jan Hanzlík, Benýšek, Černošek - P. Ton, J. Hlinka, Hlaváč - Netík, Sivek, Kratěna - Hromas, Pohanka, Štrba - Dragoun, Podlešák. Trenéři: Výborný a Jelínek.