Slavia bojovala za Růžičku úspěšně, zdolala Vítkovice

Hokejisté pražské Slavie se po sedmi porážkách dočkali vítězství, když porazili Vítkovice 5:3. Výběr Vladimíra Růžičky sice opět ztratil tříbrankové vedení, ale trefa Leoše Čermáka z 57. minuty mu zajistila tříbodový zisk. Při závěrečné power play hostů ještě pojistil výsledek David Hruška, který tak dovršil hattrick. Vítkovice prohrály se Slavií v extralize již podvanácté za sebou.

Opory hokejistů Slavie (zleva) David Hruška, Josef Beránek, a Petr Kadlec.

Slávisté zahájili velice zostra cestu za vytouženým vítězstvím, které mělo odvrátit Růžičkovy myšlenky na případnou rezignaci. Po několika vteřinách si vynutili přesilovku, kterou ve 3. minutě využil Hruška. Z pozice pravého křídla prostřelil Štěpánka, který dostal přednost před Pincem. Hned o minutu později se dorážkou vlastní střely prosadil Sup, kterého našel ideální přihrávkou zpoza branky Rataj a domácí opanovali kluziště.

V 6. minutě se poprvé výrazněji zapotil domácí gólman Taskinen, ale za asistence obránců přestál závar před svým brankovištěm bez úhony. Byla to naopak Slavia, kdo se dočkal dalšího gólu. Ve 14. minutě našel při přesilovce Beránek osamoceného Hrušku a pro toho již nebyl problém podruhé v utkání skórovat. V 16. minutě přišla ovšem rychlá odpověď hostů z podobné herní situace a Slavia jako by znervózněla.

Když pak v 18. minutě snížil v přesilovce Köhler po Kubošově vyražené střele od modré čáry, asi nejeden návštěvník utkání si vzpomněl na poslední domácí zápas slávistů s Pardubicemi. Slávisté po vydařeném úvodu odcházeli do kabin pouze s jednobrankovým náskokem.

Po první třetině do branky Franěk

Od druhé třetiny hájil domácí branku místo Taskinena Franěk a oba týmy se oproti úvodní části hry zaměřily mnohem více na obranu. Slavii mohla uklidnit přesilovka pět na tři ve 23. minutě, ale za 44 vteřin si domácí nevypracovali ani náznak vážnější šance na zvýšení náskoku. Ve 26. minutě se ve velké příležitosti ocitl Doležal, ale brankářská dvojka hostí skvělým reflexem šanci zneškodnila.

Na druhé straně zachránil Růžičkovu družinu od pohromy Franěk, když znemožnil srovnat skóre Hubáčkovi. Slavia byla sice lepším týmem, ale nevyužívala ani ty největší příležitosti. Ve 34. minutě Dlouhý z prostoru mezi kruhy přestřelil jak ležícího Štěpánka, tak zároveň i jeho horní tyčku. Ještě o dvě minuty později neuspěl se svým bekhendovým blafákem Sup po souhře s Čermákem, když ho z dobrého střeleckého úhlu vytlačil Štěpánkův rozklek.

Závěrečné dějství začalo pro domácí velkým šokem, neboť Vítkovice hrály přesilovku a krátce po té, co naskočil potrestaný Sobotka na led, vyrovnal skóre Hubáček. Pražané však dali najevo, že svého trenéra nechtějí donutit k rezignaci a vrhli všechny síly do útoku. Nejprve měli velké štěstí v 51. minutě, kdy Irgl po dravém průniku trefil tyč. V 57. minutě ale rozhodl utkání Čermák. Tečku napsal gólem do prázdné branky Hruška pár vteřin po té, co ze středního pásma minul branku Beránek.

Slavia Praha - Vítkovice Steel 5:3 (3:2, 0:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 3. D. Hruška (Sup), 4. Sup (Rataj), 14. D. Hruška (Beránek), 57. Čermák (Graňák), 60. D. Hruška - 16. P. Hubáček (Irgl), 18. Köhler (Kropáč), 43. P. Hubáček (Irgl). Rozhodčí: Polák - Křivský, Hejduk. Vyloučení: 6:8. Využití: 2:1. Diváci: 2792.
Slavia Praha: Taskinen (21. Franěk) - Žižka, Kadlec, Hlavačka, Graňák, Kolařík, Turoň - D. Hruška, Beránek, Sobotka - Bednář, Vlasák, Dlouhý - Čermák, Rataj, Sup - Vondrka, Červenka, Doležal. Trenéři: V. Růžička, Weissmann a Kalous.
Vítkovice: J. Štěpánek - Jurečka, Kántor, Jasečko, Hudec, Kuboš, Rimmel - Irgl, Burger, P. Hubáček - T. Káňa, Šimíček, Krenželok - Kropáč, R. Procházka, Köhler. Trenéři: Holaň a Trličík.