Plzeň snadno porazila hokejisty Znojma

PLZEŇ

Zasloužená výhra domácích se zrodila v poslední minutě druhé třetiny, kdy plzeňský celek dvakrát skóroval. Na bojovný nástup Znojma odpověděli domácí tečí Divíška a trefou Adamského mezi Trvajovy betony.

V prostřední části plzeňský celek přečkal dvouminutové dvojnásobné oslabení, ale hned poté snížil Dopita. Čtyřicátá minuta ale hostům totálně nevyšla - během 46 vteřin dvakrát inkasovali.

Znojemcký celek se po přestávce snažil korigovat skóre, ale chyboval a Cartelli výsledek zpečetil. V nervozním závěru předvedl bitku Bičánek s Matějovským, který předtím za brankou atakoval brankáře Trvaje.

Jiří Kučera, trenér Plzně: "Pro nás byly důležité góly na konci druhé třetiny. Tam se lámal chleba, protože hosté se začali zvedat."

Jan Votruba, asistent trenéra Znojma: "Začali jsme bázlivě. I když jsme ve druhé třetině dali kontaktní gól, přišly dvě taktické chyby a ty rozhodly."

Lasselsberger Plzeň - Znojemští Orli 5:1 (2:0, 2:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 3. Divíšek (Cartelli), 7. Adamský (Šindel), 40. Důras (Šindel), 40. Cartelli (Divíšek), 46. Cartelli (Divíšek) - 30. Dopita (Vaškovič). Rozhodčí: Jebavý - Bádal, Kalivoda. Vyloučení: 10:11. Bez využití. Diváci: 4516.
Sestavy:
Plzeň: Málek - Cartelli, Derner, Benák, Mazanec, Pulpán, Trnka, Nedoma, Malinský - Zelenka, Divíšek, Matějovský - Důras, Šindel, Adamský - Fabuš, Král, Ludvík - A. Padělek, J. Heřman, Šaffer. Trenéři: Kučera a Černý.
Znojmo: Trvaj - Bičánek, Němeček, Mojžíš, Jareš, Kotaška, Šmach, Čakajík, Chvátal - M. Růžička, Pucher, J. Svoboda - Erat, Dopita, Selingr - Plášek, Haman, Beroun - Vaškovič, Harand, V. Říha. Trenéři: Hořava a Votruba.