Rubriky:

Formule 1

Další žena ve formuli jedna. Do kokpitu usedla Susie Wolffová

17. října 2012 22:42 - Silverstone

Do kokpitu vozu formule jedna se dostala další žena. Susie Wolffová se stala čtvrtou dámou, které se to za posledních deset let povedlo. Devětadvacetiletá pilotka, jež spolupracuje s Williamsem na vývoji monopostů, absolvovala na okruhu v Silverstonu 100 kilometrů. Jízdu věnovala své předchůdkyni v F1 Marii de Villotaové, která v červenci přišla při havárii o oko.

 

planetf1.com

Wolffová, jež profesionálně závodí v německém seriálu DTM, byla s De Villotaovou v kontaktu. "Říkala mi, ať jedu za nás obě," prozradila o rozhovoru se Španělkou, která působila jako testovací jezdkyně u stáje Marussia.

Středeční testovací jízda byla pro Wolffovou, manželku akcionáře a ředitele Williamsu Tota Wolffa, vyvrcholením celoživotních ambicí. "Strávila jsem dlouhou dobu přípravou na tento den, snila jsem o něm, a konečně je tady," řekla Skotka s tím, že se před dnešní jízdou musela připravovat na simulátoru.

Neuvěřitelný pocit

"Pocit, když řídíte poprvé takovéhle auto na trati, je prostě neuvěřitelný. V prvním kole jsem myslela, že mi uletí helma, takové bylo přetížení," přiblížila své první dojmy. Oproti vozům z DTM je prý formule úplně jiná zkušenost. "Není divu, že piloti F1 svou práci milují. Je to fantastické auto," dodala nadšeně.

Že by se sama stala v dohledné době závodnicí F1 je ale nereálné. "Dnešek byl dobrým krokem kupředu. Nebudu ale běhat, dokud neumím chodit. Ukázala jsem, že na to mám, že můžu tu práci dělat dobře a snad ještě dostanu další šanci jezdit s tímhle vozem," řekla Wolffová.

Poslední ženou, která závodila ve formuli 1, byla v roce 1976 Italka Lella Lombardiová.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1