Tahle soutěž není pro nás, vždyť všechno vyhráváme, ví kapitánka Hejnová

Dublin

Od samého startu soutěží v deštivém a větrném Dublinu nabrali čeští atleti kurs Superliga. Po prvním dnu druhé nejvyšší kategorie mistrovství Evropy družstev vedou s luxusním náskokem 32 bodů, k čemuž přispěla maximálním možným ziskem i Zuzana Hejnová. Přestože běžela čtvrtku netradičně bez překážek, porazila všechny soupeřky v čele s mistryní Evropy Hjelmerovou ze Švédska!

Zuzana Hejnová při Memoriálu Josefa Odložila.

Výkon 51,90 v takovém vichru vás jistě potěšil…

Jsem spokojená, protože ten vítr byl fakt ukrutný, hlavně závěr byl dost náročný. Pod 52 sekund je v tomhle počasí hodně slušný výkon.

Na překážkách by vám ale vítr asi dělal ještě větší problémy.

Na nich je to ještě horší, ale tím jak hladkou čtvrtku neběhám, jsem moc nevěděla, jak to rozběhnout, s větrem je to vždycky záludné.

Naposledy jste hladkou čtvrtku běžela v Turnově, kde pro změnu lilo.

To je pravda, tady se rozpršelo naštěstí až po mém závodě. Tam tolik nefoukalo, ale také jsem běžela k 52 sekundám, tak jsem si říkala, že by to nemuselo být špatné ani tady.

Soupeřky jste nechala za sebou s poměrně velkou ztrátou.

Běžely proti mně silné holky, tak jsem byla ráda, že jsem pošetřila síly do závěru, ale ten vítr byl stejně šílený. Kdyby tolik nefoukalo, mohlo to být mnohem lepší.

Zažila jste někdy při závodě takový vítr?

Ne, nikdy jsem v tak silném větru neběžela. Je to strašně nepříjemné.

Šéftrenér Tomáš Dvořák prý jednou běžel i v protivětru o síle devět metrů za sekundu.

No, tak dneska to mohlo být na rovince podobné…

Takže už jste se těšila do cíle?

Těšila, moc. (směje se)

Skalp mistryně Evropy na hladké čtvrtce je pro překážkářku určitě také cenný.

Určitě, to je super. Ale já moc nepočítala, že poběží rychle, letos žádný super čas nezaběhla, tak jsem doufala, že v tomhle počasí se o tolik nezlepší…

Byla jste tu zvolena kapitánkou českého týmu, sledujete tedy, jak si ostatní vedou?

Já běžela skoro na konci programu, tak jsem to sledovala. Jedeme slušně, hlavně abychom to udrželi. Je to týmová soutěž, něco jiného než mítinky. Chceme postoupit zpátky mezi nejlepší, patříme tam. Vždyť to vidíte, všechno vyhráváme, tohle není soutěž pro nás. (úsměv)

V pátek jste byla hostem tiskové konference jako jedna z hvězd celé akce. Bylo to příjemné ocenění?

Příjemné to bylo, jen jsem si říkala, že na sobě musím hodně zapracovat s angličtinou. Chodím jednou týdně, ale to je málo, chybí mi slovní zásoba.

Poprvé jste byla na mezinárodní tiskovce?

Poprvé. Pár rozhovorů v angličtině jsem samozřejmě dala, ale na tiskovce jsem byla poprvé.

Teď tu na vás čekají dopingoví komisaři, přitom jednu kontrolu jste měla už v pátek.

To přišli v 6.25 ráno před závodem, kdy jsme se těšila, jak se vyspím. A jsou tu znova.

Zažila jste někdy dvě kontroly ve dvou dnech?

Myslím, že jednou v Nymburce, kdy přijela jeden den mezinárodní a druhý den česká antidopingovka.