Königovi těsně uniklo etapové vítězství na Vueltě

Llucena

Český cyklista Leopold König útočil v závěrečných metrech 17. etapy Vuelty na vítězství. Od druhého triumfu v kariéře na Grand Tours ho dělilo šest sekund. Na obávané cílové "stěně" Mas de la Costa v Lluceně, kterou cyklisté zdolávali při dvacetiprocentním stoupání, ho porazil jen Mathias Frank.

Leopold König (vpravo) na letošní Vueltě.

V neděli König nabral obrovskou ztrátu a ztratil šance na celkové pódium, po dni volna si ve středu chtěl spravit chuť. Vyrazil do úniku, v němž bylo 28 jezdců včetně Franka. Švýcarský hrdina se rozhodl zaútočit zhruba 30 kilometrů před cílem, pod kopec si přivezl 25 sekund k dobru.

Český profesionál z týmu Sky se v závěrečném stoupání držel v popředí a sbíral síly na boj o vavřín, Franka už ale nedojel.

V cíli König zklamaně kroutil hlavou, druhému etapovému vavřínu na Vueltě po třech letech byl blízko. V souboji o stříbro za sebou nechal Nizozemce Roberta Gesinka. Zdeněk Štybar ztratil 17 a půl minuty.

V čele průběžného pořadí se nic nezměnilo. V červeném trikotu bezpečně zůstal Kolumbijec Nairo Quintana, druhý je nadále s odstupem tří minut a 37 sekund Brit Christopher Froome. Kvarteto hlavních favoritů dojelo do cíle více než tři minuty po Frankově vítězství.

Čtvrteční etapa je rovinatá a vede z Requeny do Gandíe, pak přijde na řadu individuální časovka a v sobotu závěrečná horská etapa. Nedělní dojezd do Madridu už je jen symbolický.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.