Florbal

Mladá Boleslav dál vede superligu florbalistů o bod před Chodovem

17. ledna 2016 20:21 - Praha

Florbalisté Mladé Boleslavi vyhráli v 18. kole superligy na hřišti Bulldogs Brno 6:3 a drží se v čele tabulky o bod před Chodovem, který zvítězil v Pardubicích 10:6. Na třetí pozici před Bulldogs se posunul mistrovský Tatran Střešovice, který doma v pražském derby zdolal FbŠ Bohemians 4:3.

ČFbU

Mladá Boleslav rozhodla čtyřmi góly ve třetí třetině. "První třetina byla z naší strany špatná, chyběl nám pohyb a větší sebevědomí na balónku. Ve zbývajících dvou třetinách jsme stupňovali náš výkon a zápas zaslouženě vyhráli," řekl trenér Středočechů Jan Pazdera webu Českého florbalu.

K výhře Chodova pomohl hattrickem útočník Miloš Tyl. "Půl zápasu se nám dařilo Chodov uspávat a hrát s ním tak vyrovnanou partii. Ve třetí třetině nám ale slepenými góly odskočil a přestřelka na konci byla, když už nic, alespoň divácky atraktivní," uvedl trenér Pardubic Ondřej Vichr.

Tipsport superliga florbalistů - 18. kolo:
Sokol Pardubice - Chodov 6:10 (2:1, 0:1, 4:8)
Branky: 57. a 59. Teichman, 12. Dlesk, 18. Bahník, 58. Petr, 59. Škeřík - 45., 56. a 60. Tyl, 45. a 55. Dóža, 48. a 60. M. Koutný, 5. Strachota, 39. Pražan, 54. Pražák.
Bulldogs Brno - Mladá Boleslav 3:6 (1:0, 1:2, 1:4)
Branky: 15. Mendrek, 21. Bauer, 55. Krajcigr - 31. Jelínek, 34. Tomáš Chroust, 43. Pluhař, 50. Natov, 51. Salát, 57. T. Kadlec.
Tatran Střešovice - FbŠ Bohemians 4:3 (1:0, 3:2, 0:1)
Branky: 18. Komárek, 31. Beneš, 32. Deutsch, 38. Brautferger - 21. Bagin, 29. Forman, 58. Mandík.
1. Mladá Boleslav 18 15 2 0 1 134:56 49
2. Chodov 18 14 3 0 1 137:88 48
3. Tatran Střešovice 18 13 0 0 5 119:76 39
4. Bulldogs Brno 18 10 3 1 4 134:94 37
5. 1. SC Vítkovice 18 10 0 2 6 107:76 32
6. FbŠ Bohemians 18 9 1 2 6 105:104 31
7. Otrokovice 18 6 1 3 8 81:101 23
8. Sparta Praha 17 6 1 1 9 82:98 21