Vsetín - Zlín 8:1Vsetín v úvodním finále první ligy rozdrtil Zlín

Hokejisté Vsetína porazili v úvodním finále play off první ligy na svém ledě Zlín 8:1. Domácí v repríze loňského finálového souboje inkasovali úvodní gól, ale do první přestávky vyrovnali a po druhé třetině vedli už 4:1. Dva góly dal Patriks Zabusovs, čtyři nahrávky si připsal další útočník Luboš Rob. Shodně po třech bodech za branku a dvě asistence zaznamenali obránce Jakub Teper a forvard Ondřej Machala. Na Lapači bude série hraná na čtyři vítězné zápasy pokračovat ve středu od 17:30. Finále play off první hokejové ligy - 1. zápas VHK Robe Vsetín - Berani Zlín 8:1

Hráči Vsetína oslavují výhru nad Zlínem v úvodním finále první ligy

Berani začali na ledě rivala lépe, když v sedmé minutě překonal gólmana Žukova díky pohotovému zakončení z předbrankového prostoru Kindl. Ve 13. minutě se však blýskl parádní akcí Zabusovs. Dostal puk do jízdy ještě před útočnou modrou čárou, krásnou fintou oklamal soupeře a zblízka pověsil puk pod horní tyčku branky střežené gólmanem Hufem. Ještě 50 sekund před první sirénou byl hostující Sedlák prvním vyloučeným hráčem duelu, ale Vsetínští rozdělenou přesilovku nevyužili.

Nemuselo je to však dlouho mrzet. Ve 25. minutě převážil misky vah na jejich stranu povedenou ranou z kruhu pro vhazování Klhůfek. V polovině zápasu navíc Jenáček potrestal Kindla za faul vysokou holí a zvýšil v přesilovce na 3:1. Hosté naproti tomu v početní výhodě neuspěli. Místo toho přidal ve 38. minutě po špatném střídání Beranů Machala čtvrtý zásah domácích a zlomil tak poslední zbytky odporu soupeře.

Hráči Vsetína se radují z gólu v úvodním finále první ligy proti Zlínu.

V úvodu třetího dějství se nejprve provinil proti pravidlům podrážením zlínský brankář Huf a Teper navýšil náskok Vsetína už na 5:1. Když ho o chvilku později následoval svým druhým gólem večera Zabusovs, bylo zřejmé, že hosté přes dobrý vstup odejdou s debaklem. Hufa v jejich brankovišti nahradil Kořének. Ani on ale nedochytal s čistým kontem. V 55. minutě ho prostřelil Matějček a nedlouho po něm určil definitivní podobu skóre Holec.

Do Zlína se souboj o místo v baráži spojené se šancí vyzvat poslední tým extraligy Kladno přesune na sobotu a neděli.

Finále play off první hokejové ligy - 1. zápas:
VHK Robe Vsetín - Berani Zlín 8:1 (1:1, 3:0, 4:0)
Branky a nahrávky: 13. Zabusovs (Teper, O. Machala), 25. Klhůfek (Rob, Larsen), 31. Š. Jenáček (Rob, Teper), 38. O. Machala (Š. Bláha), 45. Teper (Rob, Klhůfek), 46. Zabusovs (O. Machala, Ondračka), 55. Matějček (Rob), 58. Holec (Kern, Hrňa) - 7. D. Kindl (M. Novák, Z. Sedlák). Rozhodčí: Bejček, Mejzlík - Kráľ, Štěpánek. Vyloučení: 4:6. Využití: 3:0. Diváci: 4336.
Vsetín: Žukov - Š. Jenáček, O. Smetana, Teper, Staněk, Larsen, Ondračka, Ďurkáč - Rob, Klhůfek, Matějček - Hrňa, Kratochvil, Holec - Š. Bláha, Kern, Hořanský - Zabusovs, D. Berzinš, O. Machala. Trenér: Weintritt.
Zlín: Huf (46. Kořének) - Riedl, Salonen, Warg, Čáp, M. Novotný, M. Zbořil, Suhrada - Paukku, Holík, Salmio - Süss, Werbik, Šlahař - Z. Sedlák, D. Kindl, M. Novák - Köhler, Sadovikov, P. Sedláček. Trenéři: Srdínko a Kapuš.