Zlín - Vsetín 3:5Vsetín má ve finále první ligy opět navrch, ovládl zápas ve Zlíně

Hokejisté Vsetína odčinili ve třetím utkání finále play off první ligy předchozí domácí porážku, vyhráli na ledě Zlína 5:3 a v sérii hrané na čtyři vítězství se ujali vedení 2:1. Vítězný gól vstřelil Pavel Klhůfek, jenž ve 35. minutě zvyšoval na 4:2, vedle toho si připsal i dvě asistence. Dvakrát se před 7000 diváky ve vyprodaném hledišti prosadil v dresu hostů další útočník Ondřej Machala. Čtvrtý duel je na programu v neděli opět ve Zlíně a začne stejně jako dnes v 17:30.

Hokejista Pavel Klhůfek ze Vsetína

Vsetín vstoupil do utkání na jedničku. Už ve třetí minutě se neukvapil se zakončením z dobré pozice Machala, objel gólmana Hufa a zasunul snadno kotouč za brankovou čáru. Odpovědět mohl Kindl, i když se mu to nepodařilo, Berani se dočkali brzy vyrovnání. V osmé minutě pykal na trestné lavici Jenáček, Staněk zahákoval unikajícího Šlahaře a sudí nařídili trestné střílení. Šlahař ho zakončil střelou až těsně před gólmanem Žukovem a trefil se dokonale pod horní tyčku.

Přesně o dvě minuty později ale měli Vsetínští vedení zpátky na své straně – dobrou pozici mezi kruhy využil naplno Kratochvil. V 15. minutě hosté odskočili do dvoubrankového vedení, když se díky dobré práci na brankovišti prosadil podruhé v dnešním souboji Machala. Po chvilce nevyužil Vsetín přesilovku a v 18. minutě oživil naděje Beranů Süss, když snížil povedenou ranou z otočky.

Série vyloučení na obou stranách v první polovině druhého dějství změnu skóre nepřinesla, ale ve 35. minutě hráli Vsetínští v signalizované výhodě a Klhůfek skvělou tečí uklidnil hosty gólem na 4:2. Zlín dohrával třetinu v přesilovce, na kontakt se však dostal až ve 45. minutě zásluhou Gaga.

Další snaha domácích ale přišla vniveč. V samém závěru sáhli k oddechovému času i odvolání gólmana Hufa, tento risk jim ale nevyšel. Místo vyrovnání dovezl kotouč do prázdné branky Rob a definitivně rozhodl o druhém bodu v sérii pro Vsetín.

Finále play off první hokejové ligy – 3. zápas:
Berani Zlín – VHK Robe Vsetín 3:5 (2:3, 0:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 8. Šlahař z trest. střílení, 18. Süss, 45. Gago (M. Lang, M. Novák) – 3. O. Machala (Teper, Zabusovs), 10. Kratochvil (Hořanský, Larsen), 15. O. Machala (Klhůfek), 35. Klhůfek (Rob, Jonák), 60. Rob (Klhůfek). Rozhodčí: Kika, Kostourek – Kokrment, Malý. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Diváci: 7000 (vyprodáno). Stav série: 1:2.
Zlín: Huf – Riedl, Salonen, Warg, Čáp, M. Novotný, M. Zbořil, Suhrada – Paukku, Holík, Salmio – Süss, D. Kindl, Šlahař - M. Novák, Gago, M. Lang – Köhler, Sadovikov, P. Sedláček. Trenéři: Srdínko a Kapuš.
Vsetín: Žukov – Š. Jenáček, O. Smetana, Teper, Staněk, Larsen, Ondračka, Ďurkáč – Rob, Klhůfek, Jonák – Hrňa, Kratochvil, Hořanský – Š. Bláha, Matějček, Holec – Zabusovs, D. Berzinš, O. Machala. Trenér: Weintritt.