Plzeň - Fiorentina 0:0Plzeň gól nedala, zajistila však českému fotbalu Ligu mistrů!

Fotbalová Plzeň rozehrála čtvrtfinále Konferenční ligy s Fiorentinou bezbrankovou remízou. Díky ní zůstala před odvetou v Itálii ve hře o postup, navíc díky bodovému příspěvku do tuzemského klubového koeficientu zajistila vítězi české ligy z příští sezony přímý postup do hlavní fáze Ligy mistrů. Odveta ve Florencii je na programu 18. dubna.

Pochod fanoušků Plzně. Příznivci viktoriánů se těší na další velký zápas, tentokrát s FiorentinouVideo: Sport.cz

Trenér Miroslav Koubek vyřešil nedostatek krajních záložníků překvapivým nasazením zkušeného Radima Řezníka na pravou stranu. Pětatřicetiletý borec totiž neodehrál na jaře ani minutu. Zkraje zápasu se právě Řezník zjevil v šestnáctce hostů, finální přihrávku však pokazil. Jinak se v úvodní dvacetiminutovce servírovala v Doosan Aréně spíš „oťukávaná“, ani jeden tým se nehnal do útoku.

Zničehonic si pak Plzeň vytvořila solidní šanci. Pavel Šulc se sice v pokutovém území nedostal ke střele, připravil ale míč proti noze Matěji Vydrovi, který jen těsně minul.

Emoce v utkání Plzně s Fiorentinou

Favorit se dostal k prvnímu ohrožení plzeňské branky ve 35. minutě. Po centru z levé strany hlavičkoval z malého vápna Andrea Belotti, jeho pokus Martin Jedlička ztlumil v rukavicích.

Od začátku druhého poločasu začali mít navrch hosté, viktoriáni většinou jen bránili a odkopávali míče. Tlak Fiorentiny postupně narůstal, nesnížila ho ani čtyřminutová pauza kvůli světlicím na trávníku, které přilétávaly z hostujícího kotle. S opětovným zahájením hry přišel na hřiště český reprezentační záložník Antonín Barák, který se dočkal solidního potlesku tribun. K ničemu vážnému se ale nedostal.

Západočeši v závěrečné pasáži zápasu hru vyrovnali a dovedli duel k remíze, která jim před odvetou na půdě favorita dává šanci na postup. Neprohráli tak ani 15. zápas v tomto ročníku Konferenční ligy (včetně předkol).

Úvodní utkání čtvrtfinále fotbalové Evropské konferenční ligy:
Viktoria Plzeň - ACF Fiorentina 0:0
Rozhodčí: Grinfeeld - Hassan, Jarkoni - Adler (video, všichni Izr.). ŽK: Cadu, Řezník, Chorý - Ikoné. Diváci: 11.470 (vyprodáno).
Plzeň: Jedlička - Řezník (90.+6 Paluska), Hranáč, Hejda, Jemelka, Cadu - Šulc, Kalvach, Červ - Chorý (90.+4 Kliment), Vydra (62. Traoré). Trenér: Koubek.
Fiorentina: Terracciano - Dodo, Milenkovič, Martínez Quarta, Biraghi - Arthur Melo (79. Lopez), Mandragora - González (84. Ikoné), Beltrán (70. Barák), Sottil (79. Kouamé) - Belotti (70. Nzola). Trenér. Italiano.