Manchester City - Luton 5:1Manchester City přejel Luton a posunul se do čela anglické ligy

Fotbalisté Manchesteru City doma zvítězili nad zachraňujícím se Lutonem vysoko 5:1 a posunuli se do čela neúplné tabulky anglické ligy. Lídr pořadí střelců Erling Haaland vstřelil 20. ligový gól v ročníku. Tottenham prohrál v Newcastlu 0:4 a kvůli horšímu skóre přišel o čtvrtou příčku. Domácí zvítězili navzdory tomu, že trenér Eddie Howe před utkáním postrádal 11 hráčů, a posunuli se na šesté místo s desetibodovou ztrátou na dnešního soupeře. Dva góly vstřelil švédský kanonýr Alexander Isak.

Fotbalisté Manchesteru City se radují z branky

Manchester City šel proti Lutonu do vedení už ve druhé minutě zásluhou Hašiokovy kuriózní vlastní branky. Haaland akrobatickým kopem přes hlavu nasměroval míč přímo do obličeje japonského obránce, od nějž se odrazil za záda bezmocného Kaminského. V 64. minutě zdvojnásobil vedení „Citizens“ Kovačič a o dvanáct minut později Haaland dovršil druhou desítku ligových branek díky proměněné penaltě.

V 81. minutě Barkley snížil na 1:3, ale v závěru se ještě na druhé straně prosadili Doku a Gvardiol a zpečetili výhru. Hráči City nyní mají v čele tabulky dvoubodový náskok na druhý Arsenal i třetí Liverpool, oba týmy je v neděli mohou přeskočit. Luton je na prvním sestupovém, osmnáctém místě, na sedmnáctý Nottingham ztrácí bod.

Isak se proti Tottenhamu poprvé prosadil ve 30. minutě, poté co hostující obránce Udogie přišel na vlastní polovině o míč a Isak zužitkoval přihrávku Gordona. Ten pak za dvě minuty sám zvýšil a krátce po přestávce se znovu prosadil Isak.

Třiadvacetiletý útočník dal 17. gól v ročníku, v tabulce střelců se vyrovnal třetímu Mohamedu Salahovi z Liverpoolu a tři branky ho dělí od lídra Haalanda. Konečný výsledek stanovil těsně před koncem hlavou po rohu Schär.

Manchester United remizoval na hřišti Bournemouthu 2:2, počtvrté v řadě nezvítězil a klesl na sedmé místo o skóre za Newcastle. Úvodní trefu utkání obstaral Dominic Solanke, jenž se prosadil posedmnácté v sezoně. Žádný hráč Bournemouthu dosud tolik gólů v Premier League za jednu sezonu nedal.

Na vyrovnání Fernandese ještě před přestávkou odpověděl Kluivert, ale po změně stran zařídil remízu opět kapitán hostů, tentokrát z penalty po ruce Smitha. Výhodu pokutového kopu dostal v nastavení i Bournemouth, ale po intervenci videorozhodčího kopali domácí jen přímý volný kop. Manchester United ztrácí na pohárové příčky deset bodů.

Anglická fotbalová liga – 33. kolo:
Newcastle – Tottenham 4:0 (30. a 51. Isak, 32. Gordon, 87. Schär),
Brentford – Sheffield United 2:0 (64. vlastní Arblaster, 90.+3 Onyeka)
Burnley – Brighton 1:1 (75. Brownhill – 79. vlastní Murič)
Manchester City – Luton 5:1 (2. vlastní Hašioka, 64. Kovačič, 76. Haaland z pen., 87. Doku, 90.+3 Gvardiol – 81. Barkley)
Bournemouth - Manchester United 2:2 (16. Solanke, 36. Kluivert - 31. a 65. z pen. Fernandes).