Chelsea - Everton 6:0Chelsea díky Palmerovu čtyřbrankovému představení jasně vyhrála

Fotbalisté Chelsea deklasovali v dohrávce 33. kola Premier League Everton 6:0. Domácí vedli ve 29. minutě už 3:0 poté, co Cole Palmer zkompletoval v rozmezí 16 minut hattrick. Ve druhém poločase pak jednadvacetiletý záložník skóroval ještě z pokutového kopu a s dvaceti brankami se v tabulce kanonýrů dotáhl na vedoucího Erlinga Haalanda.

Conor Gallagher (vlevo) a Cole Palmer z Chelsea se radují z gólu proti Evertonu.

Palmer otevřel skóre ve 13. minutě a v rychlém sledu pak přidal další dva góly. Hattrick na domácím stadionu Stamford Bridge zapsal ve druhém zápase za sebou, tři góly včetně dvou v nastavení nastřílel i při výhře 4:3 nad Manchesterem United 4. dubna.

Na 4:0 upravil těsně před přestávkou Jackson, Palmer pak zvýšil na 5:0 z penalty. Celkem v sezoně už má na kontě ve všech soutěžích 23 gólů. Dvacetibrankovou hranici v sezoně pokořil jako první hráč Chelsea po Edenu Hazardovi, který to dokázal v ročníku 2018/19.

Alfie Gilchrist z Chelsea se raduje z gólu.

Konečné skóre pečetil v poslední minutě normální hrací doby dvacetiletý mladík Gilchrist, jenž se v dresu Chelsea trefil poprvé.

Chelsea v tabulce figuruje na devátém místě a dál živí naděje na pohárové příčky. Na pátý Tottenham ztrácí 13 bodů, má ale ještě zápas k dobru. Everton je i s odpočtem osmi bodů za porušení finančních pravidel na 16. místě, od zóny sestupu ho dělí dva body.

Anglická fotbalová liga - 33. kolo:
Chelsea - Everton 6:0 (13., 18., 29. a 64. z pen. Palmer, 44. Jackson, 90. Gilchrist).