Vítkovice remizovaly v druhé lize s Ústím nad Labem

OSTRAVA

Fotbalisté Vítkovic získali v boji o záchranu v druhé lize bod za páteční domácí remízu 2:2 s Ústím nad Labem. V předehrávce 24. kola zajistil ostravskému celku nerozhodný výsledek Valáškův gól z 84. minuty.

V prvním poločase byli herně lepší domácí fotbalisté, sebevědomí jim zvedl i gól, který dal už v druhé minutě Jakus po Třasákově rohu. Těsně před přestávkou ale vítkovická obrana chybovala, nevyšla jí ofsajdová past a Fousek upravil poločasový stav na 1:1.

Domácí se po inkasovaném gólu dostali do herního útlumu, Severočeši toho využili a v 78. minutě se Vondráškovou zásluhou dostali do vedení. Vítkovičtí se ale v závěru dokázali vzchopit a Valášek jim střelou z hranice šestnáctky zajistil alespoň bod.

Vítkovice - Ústí nad Labem 2:2 (1:1)
Branky: 2. Jakus, 84. Valášek - 44. Fousek, 78. Vondrášek. Rozhodčí: Makovička - Hrubeš, Kocourek. ŽK: Třasák, Hejdušek, Švec, Motyčka - T. Novák, Hruška, Džuban. Diváci: 638.
Vítkovice: Vaclík - Hejdušek (65. R. Novák), Černý, Hromkovič, Třasák (81. Langer, 88. Pavlík) - Valášek, Švec, Motyčka, Mikulenka - Jandík, Jakus. Trenér: Grussmann.
Ústí: R. Novák - Palša, Džuban, T. Novák, Dvořák - Zoubele (79. Stárek), Karlík, Martykán, Hruška - Vondrášek (90+3. Procházka), Fousek. Trenér: Rys.