Kapitán King vystřelil Tottenhamu výhru na West Hamu

LONDÝN/PRAHA

Fotbalisté West Hamu prohráli v pondělní dohrávce 16. kola Premier League s Tottenhamem 0:2. Hosty poslal do vedení v 68. minutě hlavou kapitán King, v závěru zvýšil střídající O'Hara.

Hosté měli převahu, už v prvním poločase Pavlučenko trefil tyč. Po přestávce se domácí museli povětšinou bránit, tlak proměnil ve vítězný gól King po centru Lennona z pravé strany.

Vyrovnat mohl v závěru střídající DiMichele, z bezprostřední blízkosti ale jen trefil brankáře Gomeze. Z protiútoku uzavřel pohlednou střelou skóre střídající O'Harra.

Tottenham se premiérovou výhrou na hřišti soupeře v ročníku dostal díky lepšímu skóre na patnácté místo před svého pondělního soupeře, oba celky mají 18 bodů. V čele je Liverpool o bod před Chelsea.