Čaloun se trefil už poosmé a zajistil Litvínovu bod

LITVÍNOV

Utkání, které měli ve svých rukou, nedokázali sparťané hrající bez zraněného Výborného (natažený sval) dotáhnout do vítězného konce. Domácí do poloviny zápasu kupili chybu za chybou a z vyprodaných ochozů se ozýval pískot.

Od druhé části se ale utkání vymklo z rukou nezkušenému sudímu Florianovi a nervózní průběh hry svědčil lépe Severočechům. Ti přežili tyč Chabady i dvojnásobné oslabení a v úvodu třetí třetiny dokonale zaskočili ledabyle hrající sparťany.

Šlégrův průnik a osmý gól sezóny Čalouna je posadily na koně a k vítězství měli blíže. Závěr utkání však patřil brankářským objevům této sezóny, Pöpperle i Jarina se blýskli několika fantastickými zákroky.

Josef Beránek, trenér Litvínova: "Po vedení jsme brzy po zbytečné chybě inkasovali. Potom jsme zaváhali a soupeř dokázal otočit skóre."

Leo Gudas, asistent trenéra Sparty: "Mohli jsme rozhodnout už ve druhé třetině, ale šance jsme nedali a domácí nás potrestali. Nakonec jsme rádi za bod, ale měli jsme na vítězství."

Litvínov - Sparta 3:3PP (1:3, 0:0, 2:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 10. Poživil (L. Havel), 42. Šlégr, 44. Čaloun - 10. Olesz (Hlaváč, Marek), 14. Marek (Majeský, Ton), 19. Kotrla (J. Straka). Rozhodčí: Florián - Český, Kostka. Vyloučení: 6:8. Využití: 0:1. Diváci: 7000.
Litvínov: Jarina - Šlégr, Škoula, Ťupa, Skuhrovec, Hranáč, Poživil - Čaloun, Branda, Ručinský - Trávníček, V. Hübl, Balázs - L. Havel, Kubinčák, Zálešák. Trenéři: Beránek, Jeřábek.
Sparta Praha: Pöpperle - Majeský, Richter, Pilař, Jan Hanzlík, Dobroň, J. Řezníček, L. Procházka, Schnábel - Ton, P. Nedvěd, Chabada - Olesz, J. Marek, Hlaváč - Kratěna, Broš, Kašpařík - Netík, J. Straka, Kotrla. Trenéři: Lener, Gudas a Jelínek.